קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
דלק ארופה רוכשת עוד תחנות

דלק ארופה רוכשת עוד תחנות

חתמה על הסכם בלעדיות לרכישת רשת של 416 תחנות דלק

 חברת דלק אירופה שבשליטת קבוצת דלק אישרה את הפרסום ב-TheMarker מלפני כשבועיים, כי חתמה על הסכם בלעדיות לרכישת רשת של 416 תחנות דלק של ענקית האנרגיה BP (בריטיש פטרוליום) בצרפת תמורת סכום כולל של 230 מיליון יורו.

הסכום כולל מתן הצעה מחייבת של 180 מיליון יורו, וכן התחייבות להשקיע עוד 50 מיליון יורו לצורך ביצוע השקעות נוספות לשם קבלת זיכיונות לתחנות תדלוק בכבישים המהירים בצרפת. במקביל, כפי שנחשף ב-TheMarker, נערכת החברה בימים אלה להנפקה באחת הבורסות באירופה או בתל אביב.

במסגרת ההסכמות בין הצדדים הפקידה דלק אירופה מקדמה של 10 מיליון יורו תמורת קבלה של בלעדיות מ-BP לניהול מו"מ להשלמת העסקה, שצפויה להתבצע במחצית שנייה של השנה.

פעילות השיווק של BP כוללת 416 תחנות תדלוק ממותגות BP בצרפת, שהן בבעלות או בחכירה של החברה או בהפעלה של משווקים מורשים.

פעילות השיווק של החברה כוללת בנוסף 300 חנויות נוחות, וכן 200 מתקני רחיצת מכוניות. צפוי כי העסקה תכלול גם הסכמים ארוכי טווח בתחום כרטיסי תדלוק.

עם השלמת העסקה תמנה דלק אירופה יותר מ-1,250 תחנות בארבע מדינות: בלגיה, לוקסמבורג, הולנד וצרפת. דלק אירופה היא חברת אחזקות, הפועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות ומוחזקות בתחום מוצרי הדלק באירופה.

מנכ"ל דלק בנלוקס, ציון גינת, ציין כי "הבלעדיות לרכישת BP צרפת ממחישה את האמון וההערכה לה זוכה פעילותנו במדינות בנלוקס. זהו צעד חשוב ביישום האסטרטגיה שלנו, של חדירה לשוק האירופי תוך כדי יצירת רצף טריטוריאלי, ניצול סינרגיות ניהוליות ותשתיות בין המדינות והפעילויות השונות".