קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הכן בניינך לקראת הקיץ!

הכן בניינך לקראת הקיץ!

חשיבות מיוחדת יש לטיפול בכל נושא המזגנים ישנים כחדשים

 

מאת: יואל רדושר מנכ"ל חברת א.ד.מ ניהול ואחזקת מבנים בע"מ

 

האביב בפתח, בניין מגורייך וביתך צריכים להיות מוכנים לקראת העונה החמה!  רגע לפני עומס החום כל אחד צריך לבדוק שביתו מוכן לקראת עונת הקיץ. לקראת העונה החמה מספר טיפים שיעזרו לכם להיערך נכון למניעת זיהומים, לשמירת על בטיחות ולתחושת התחדשות. מספר פעולות פשוטות יכולות לעשות את כל ההבדל. כיצד לעבור את הקיץ בשלום? המדריך המלא

 

תפעול ותחזוקה:

 חשיבות מיוחדת יש לטיפול בכל נושא המזגנים ישנים כחדשים.

·        טיפול במזגנים- הכרחי ביותר לקראת הקיץ. באופן עצמאי כל אחד יכול לבדוק את המזגן בביתו. כולל שטיפת פילטרים, ניקוי היחידה, הפעלה בקירור, ושמיעת רעשים. רק במידה ויש שמיעת רעשים מומלץ להזמין טכנאי.

·        הדברת מזיקים- עוד לפני החום הכבד, לאחר פסח מומלץ לעשות הדברה כנגד מזיקים כפעולה מונעת. חברות ההדברה מספקות כיום אחריות לשנה. בנוסף מומלץ לרסס את כל השטחים הציבוריים בבניין כגון: חדר ארונות, חדר אופניים, חדר אשפה, מקלט, גינות, כולל טיפול בבורות ביוב וכל שלוחות הצינורות לביוב. בנוסף מומלץ לבדוק את כל המקומות שיש בהם מים עומדים (שלוליות, מיכליות שהתמלאו במים). כל מקום כזה מהווה מדגרה לזבובים ויתושים אשר יכולים להעביר את קדחת הנילוס המערבי (זוהי מחלה נגיפית המועברת על ידי עקיצת יתוש).

·        ניקיון- לקראת הקיץ מומלץ לנקות את כל המקומות אשר לא מנקים אותם באופן שוטף כגון: ניקוי יסודי של ארונות החשמל, ארונות התקשורת, חדר אשפה, ארונות כיבוי האש, חדר מעלית וגג הבניין. ניקוי זכוכיות- בתום הגשמים זהו זמן אידאלי לניקוי זכוכיות וקירות מסך, זכוכיות שלא מצליחים לנקות במשך השנה. כיום ישנן חברות מקצועיות לכך.         החלפת שטיחונים בכניסה לדירות- מומלץ לרכוש שטיחונים מתאימים לקיץ במקום     השטיחונים לניקוי הבוץ של החורף, אלו שטיחונים ייעודיים. שטיפות חניון המבנה- בתחילת הקיץ מומלץ לבצע שטיפה יסודית לאחר הצטברות בוץ שהגיע בעיקר מגלגלי המכוניות בחורף. טיפול ביונים- זוהי בעיה חוזרת ומוכרת מומלץ לבנות רשתות שחוסמות את כניסת היונים או להציב דוקרנים על אדן החלון למניעה.

·        צביעה- לאחר פסח זוהי תקופה אידיאלית לחדש את הצביעה של הבניין והשטחים הציבוריים כגון: חדרי מדרגות, חדרים משותפים, הצבע מתייבש במהירות בתקופה זו, ומספק תחושה של התחדשות לקראת האביב.

·        שינוי פני הלובי- כדי ליצור תחושת התחדשות מומלץ כל שנה לקראת הקיץ לצבוע את הלובי בצבע אחר, הפעולה היא פשוטה, לא יקרה, ויוצרת תחושת התחדשות לדיירים.

·        גינות- תקופת האביב היא הזמן האידיאלי לטיפול ראשוני בגינות. זהו זמן לדישון הגינה, לכיסוח לאחר הצטברות הצמחים מהחורף. כדאי לעצב מחדש את הגינה ולשתול צמחים עונתיים וצבעוניים.

·        בדיקות השעונים האוטומטיים וכיוון מחדש- לאחר שינוי שעון הקיץ. פונקציה זו חוסכת בעלויות רבות של חשמל. לדוגמא- בחורף תאורת הבניין נדלקת ב- 18:00 בקיץ מומלץ להדליק את תאורת הבניין ב- 19:30.

·        טיפול במאגרי המים של הבניינים- זהו טיפול אשר מומלץ לבצע אותו כפעולת תחזוקה שוטפת של הבניין. כיום כל הבניינים הגבוהים (כגון: מגדלי תל אביב) לא מקבלים את המים ישירות מהעירייה. בבניינים הגבוהים ישנם שני מאגרי מים מרכזיים אחד בחלק התחתון של הבניין, והשני על הגג. מאגרי מים משמשים כמערכת השתייה לכלל הדיירים. משרד הבריאות קובע שפעם בשנה צריך לטפל ולחטא את מאגרי המים בבניין כיון שזהו פוטנציאל עצום לזיהומים והתפתחות חיידקים וכדי למנוע הדבקה במחלות כגון מחלת הלגיונרים (מדובר על  חיידק הלגיונלה המצוי בסביבה הטבעית בעיקר במים מגדלי קירור, מערכות צנרת גדולות, או במערכות מחלה זו יכולה להתפתח לדלקת ריאות קשה. במאגרים אלו ישנם פתחי אוורור ולעיתים בע"ח כגון: ציפורים, ועכברים חודרים פנימה ומפיצים רעלים במאגרים.

·        תאורה- כדאי לשקול מעבר לנורות חסכניות בכל השטחים הציבוריים. נורות עם אורח חיים ארוך פי 5 וחמישית מצריכת החשמל של נורה רגילה. החיסכון הינו פי- 25.

 

 לסיכום: הכנת הבניין לקראת הקיץ היא הכרחית ונחוצה. מספר פעולות פשוטות חוסכות עלויות, מעלות את ערך הבניין, שומרות על בטיחות הדיירים, ואף מונעים היווצרות זיהומים ומחלות. גם צד אסתטי יש להכנת הבניין שיוצר תחושה של התחדשות לקראת בוא הקיץ.

קיץ נעים!

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ל