קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מקימים תחנות סולאריות באיטליה

מקימים תחנות סולאריות באיטליה

חברת Prime Sun Power Inc חותמת על הסכם סופי בשווי 100 מיליון אירו (137 מיליון דולר) למכירת תחנת כוח סולארית


העסקה עם משקיע מוסדי אירופאי מרכזי היא המכירה הראשונה של החברה על פי הסכם המסגרת בהיקף 100 מגה-וואט עליו הודיעה החברה בפברואר 2010

ניו יורק—חברת Prime Sun Power Inc (OTCBB: PSPW) הודיעה  כי חתמה על הסכם סופי למכירת תחנת כוח סולרית בהספק עשרים וחמישה מגה-וואט באיטליה. זהו אירוע חשוב ביותר עבור החברה, שכן הוא צפוי לייצר הכנסות ברוטו של למעלה מ-100 מיליון אירו בשנת 2010. חברת  PSP מקבלת ריבית על השקעות בסך 12 מיליון אירו שהשקיעו בה ספקי מודולים. העסקה היא המכירה הראשונה המתבצעת על פי הסכם מסגרת שנחתם מול משקיע מוסדי למכירת פרויקטים בהיקף 100 מגה-וואט על בסיס קבלנות מלאה עם חיבור לרשת החשמל.

כיום, מקיימת החברה מכרז מול מספר קבלני הנדסה, רכש ובנייה (EPC) וספקים של ומודולים סולריים לבניית תחנת הכוח, התקנתה, וחיבורה לרשת החשמל האזורית באיטליה. תנאי החוב לטווח ארוך שניתנו על ידי גוף המממן של החברה צפויים להיסגר עד סוף אפריל 2010. בניית הפרויקט צפויה להתחיל ביוני 2010. מכירת החשמל מהפרויקטים הסולריים במסגרת תוכנית תעריף ההזרמה באיטליה צפויה להתחיל ברבעון האחרון של 2010.

אוליביה דה ורנייה, מנכ"ל החברה, ציין, "החלנו את שלב מימוש הפוטנציאל הכלכלי במודל העסקי שלנו בתחום האנרגיה הסולרית. ההצלחה בחתימה על החוזה הראשון של החברה למכירת 25 מגה-וואט חשמל סולרי לא רק שממחישה את יעילות האסטרטגיה של החברה, אלא גם ממחישה את יכולות החברה בתחום פיתוח הפרויקטים ומתן הערך לבעלי המניות. בכוונתנו להתקשר עם ספקים בינלאומיים מובילים בתחום ה-EPC והמודולים, כדי להבטיח אספקה בזמן ומיקור-חוץ של הפרויקט. זאת, כדי לסגור הסכמי מכר סופיים נוספים לפני סוף אפריל 2010."

החברה ממצבת עצמה כחברת תשתיות לאנרגיה נקייה השמה דגש על פיתוח, בנייה והפעלה של תחנות כוח סולריות בהיקף תשתיתי בבעלותה ובבעלות צדדים ג'. החברה מתמקדת בייצור אנרגיה סולרית באירופה, ובפרט באיטליה, ביוון ובטורקיה.

החברה מתכננת לפתח, להקים ולהפעיל תחנות כוח סולריות בהספק 500 מגה-וואט עד סוף 2013, מתוכם 150 מגה-וואט צפויים להירכש על ידי משקיעים חיצוניים. בנוסף לציפיות החברה באשר להכנסות מגורמי מימון אסטרטגיים נבחרים המנהלים בימים אלה משא ומתן עם הנהלת החברה, החברה מתכננת להשתמש מהכנסות המתקבלות ממכירת פרויקטים לצדדים ג' לצורך פיתוח והקמה של תחנות כוח משלה. אסטרטגיית החברה מבוססת על כך שהחברה תפעל כמובילת תשלובת עם ספקים בינלאומיים מובילים בתחום ה-EPC ובתחום המודולים כדי לספק את כל הפרויקטים על בסיס קבלני מלא. החברה שואפת להיות חברה מובילה בתחום הספקת האנרגיה הסולרית.