קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תחנה סולרית הגדולה באירופה

תחנה סולרית הגדולה באירופה

חברת SunEdison צפויה להקים את התחנה

  

חברת SunEdison, חטיבה בתאגיד MEMC Electronic Materials , קיבלה אישור סופי מהממשלה האיטלקית לפתח ולהקים תחנת כוח סולרית בהספק 72 מגה-וואט בצפון-מזרח איטליה, ליד העיירה רוויגו. לאחר השלמת בנייתה, צפויה תחנת הכוח להיות תחנת הכוח הסולרית הגדולה באירופה.

ייצור החשמל יחל במחצית השנייה של 2010, כאשר השלמתו הסופית של הפרויקט צפויה עד סוף השנה. בשנה הראשונה המלאה להפעלתה, תייצר המערכת די חשמל להפעיל 17,150 בתים ולמנוע את פליטתם של 41,000 טונות פחמן דו-חמצני – כמות שוות ערך להורדתן של 8,000 מכוניות מהכביש.

חברת SunEdison תפתח את הפרויקט ביחד עם השותפה המממנת Banco Santander. לקביעת הבעלות הסופית צפויים להצטרף לפרויקט שותפי מימון נוספים.

"חברת SunEdison מתמקדת בתמיכה בצמיחתם של שוקי האנרגיה הסולרית בעולם, באמצעות יכולות איתנות בתחומי מימון פרויקטים, הנדסה, רכש ותפעול זולים ושירותי תחזוקה," ציין קרלוס דומנך, נשיא חברת SunEdison.

"אזור וונטו נוקט בפעולות נחרצות לקידום השימוש במקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים," מסר רנזו מרנגון, פקיד ממשל באזור וונטו. "בו בעת, הפרויקט הנוכחי צפוי ליצור למעלה מ-350 מקומות עבודה בענף הבנייה המקומי, ולפתח את המומחיות בשימוש בטכנולוגיות אנרגיה מתקדמות. אנו צופים שרוויגו תשמש מודל אירופאי לפרויקטי אנרגיה אלטרנטיביים בקנה מידה גדול."

"מרכיב חיוני בגישה שלנו הוא עבודה עם השותפים הנכונים," הוסיף פנצ'ו פרז, מנכ"ל איזור אירופה, המזרח התיכון וצפון אפריקה בחברת SunEdison, "ובכלל זה עם יזמים, ספקים וקבלנים. בפרויקט ברוויגו, בחרנו בחברת Isolux Corsán, חברה לבניית תשתיות בקנה מידה גדול בעלת עבר מוכח בהקמת תחנות כוח סולריות תשתיתיות."

"אנו שמחים שחברת SunEdison בחרה בנו להקמת תחנת הכוח הסולרית הגדולה באירופה. אנו מצפים להרחבת השותפות גם אל מחוץ לגבולות איטליה," מסר לואיס דלסו, נשיא חברת Isolux Corsán.

עם הספק של 72 מגה-וואט תחנת הכוח הסולרית תהיה הגדולה באירופה. כיום, המתקן הגדול ביותר הוא חווה סולרית בהספק 60 מגה-וואט הנמצאת באולמדייה, ספרד, ואחריו מתקן בהספק 50 מגה-וואט הנמצא בעיר סטראסקירכן, גרמניה, אשר נבנה על ידי תאגיד MEMC במסגרת הסכם למיזם משותף.