קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עיכוב ופיגור בתוכניות ההתפלה

עיכוב ופיגור בתוכניות ההתפלה

המדינה לא תעמוד ביעד ההתפלה שנקבע לשנת 2014 שהוא יצור של חצי מיליארד קוב במתקני התפלה

 המדינה לא תעמוד ביעד ההתפלה שנקבע לשנת 2014 שהוא יצור של חצי מיליארד קוב במתקני התפלה, כך עולה מנתונים שנמסרו לחברי מועצת המים. על פי התחזית יגיע היקף התפלת המים בעוד ארבע שנים ל-370 מיליון קוב, כשהפער נובע בעיקר מהעיכוב בהקמת מתקן ההתפלה הגדול באשדוד בשל אי הסכמות בין מקורות לבין האוצר.

 

במועצת המים נמסר עוד שגם השנה לא יזכו החקלאים לקבל את "מנת הברזל" של מים שפירים שמגיעה להם והם יקבלו 430 מיליון קוב בלבד, 24 מיליון קוב פחות מהמכסה. הקיצוץ הוסבר בצורך להערך לכך שהשנים הבאות שוב תהינה שחונות.

 

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן, אמר בישיבה של הלובי החקלאי בכנסת שבמסדרונות השלטון נוצרה שוב שאננות כתוצאה מכמות הגשמים הנאה שירדה החורף. זה שידור חוזר של הטעות ההיסטורית שנעשתה לפני מספר שנים כשמספר עונות גשומות הביאו לדחיית תוכניות ההתפלה והתוצאה שהגענו למשבר המים שניצלנו ממנו בדרך נס בעור שיננו ולא הודות לפיקחותנו.

 

וילן קרא לממשלה לזרז את ביצוע תוכנית ההתפלה במלוא היקפה ולא לחזור ולסמוך על ניסים משמים. אנו רואים שבכל פעם הציבור הרחב והחקלאים משלמים את מחיר מחדלי הממשלה וכך עלול לקרות גם הפעם אם חלילה כמויות הגשם לא תהינה מספיקות.