קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ועידת FFIFA בקופנהאגן פליטת פחמן

ועידת FFIFA בקופנהאגן פליטת פחמן

במסגרת הוועידה הושק יישום חדשeMission לחישוב הפליטהחברת Four Soft מהודו, ספקית מובילה של פתרונות תוכנה לענפי הלוגיסטיקה והתובלה, וכן פורום FFIFA (Freight Forwarding Industry & Four Soft Alliance), הודיעו  במשותף כי הוועידה העולמית השנייה שלהם עסקה בנושא "פליטת פחמן" כתחום מרכזי.

 

המודעות לשינויים באקלים והחששות מפניהם משפיעים, ויוסיפו להשפיע, על כל הרבדים החברתיים וענפי התעשייה ברחבי העולם, ובהם התובלה והלוגיסטיקה. חברת Four Soft פיתחה, ביחד עם החברים בפורום FFIFA, יישום שמחשב ומפיק נתוני פליטה מפורטים. היישום מסייע לחברות שעוסקות בתובלה ולוגיסטיקה לתעד את הפליטה של גזי החממה, ובכלל זה CO2, ולהכין דוחות בנושא הסביבה - ללקוחות של שירותי התובלה ולגורמים נוספים.

ביישום העצמאי, אשר מכונה eMission, אפשר להשתמש בנפרד או בשילוב (ובאופן אוטומטי) עם יישומי Transport Management שבהם משתמשות החברות במסגרת הפעילות השוטפת. יישום eMission נועד לספק תמונה מלאה ביחס לפליטה של גזי חממה, ובכלל זה CO2. מאחר ולדיוק נודעת חשיבות מכרעת, נערכים החישובים ביחס לכל משלוח בנפרד ואת התוצאות ניתן לציין בתעודת המשלוח הסטנדרטית. יישום eMission עשוי לחולל שינוי משמעותי ביחס של הענף לנתוני הפליטה, ולקבוע אמת מידה חדשה, ואף תקן, לרמת הפירוט של הנתונים שנמסרים ללקוחות של שירותי התובלה ולשאר גורמים בעלי עניין. ב-Four Soft מדווחים כי יישום eMission מעורר עניין רב ברחבי העולם, וכי משא ומתן על התקנה ראשונה מתנהל כבר עם אחת החברות הגדולות בענף.

קיירן רינג, מנכ"ל, Global Institue of Logistics: "בעולם מגלים כיום עניין רב בסביבה; גם בענף של שילוח המטענים חייבים לנקוט באמצעים כדי לתרום ולהשפיע בצורה פעילה. אני שמח שבוועידה שנערכה בקופנהאגן בחרנו להתמקד בנושא חשוב זה".