קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
כנס פתרונות טכנולוגים ירוקים

כנס פתרונות טכנולוגים ירוקים

המטרה היא לשתף פעולה עם חברי קהילה אחרים בפרויקט של תאים סולאריים

 ביום שישי, 23 באפריל, ייערך בסמינר הקיבוצים בתל אביב כנס יוצא דופן שיציע לשוחרי הטכנולוגיה ואוהבי הסביבה הזדמנות להיפגש ולמצוא יחד פתרונות טכנולוגיים לבעיות ירוקות – ופתרונות סביבתיים לבעיות טכנולוגיות.

הכנס, המתכנה GREEK – הֶלחם של Green ו-Geek – הוא אי-כנס, כלומר כנס שמשתתפיו קובעים את התכנים, ולא מארגניו. זהו הכנס השני מסוגו שנערך בארץ. מאחורי היוזמה עומדת קבוצה של "חנונים טכנולוגיים" שבראשם אביתר טרון. טרון, 34, הוא מהנדס קלינטק, אמן מיצגים וחבר בקהילה העולמית של מייקרים – אנשים שבונים, מתקנים ומשנים חפצים לשימושם או להנאתם (עוד על התנועה ניתן לקרוא בכתבתו של אסף אביר שהתפרסמה ב"כלכליסט").

לקראת הכנס, הושק השבוע אתר אינטרנט מיוחד - greekers.net – שמטרתו לשמש כזירה האינטרנטית של הקהילה המתפתחת של ממציאים, בונים ויזמים, המחברים הבנה וידע במגוון טכנולוגיות עם רצון להפוך את העולם לטוב יותר באמצעות עשייה סביבתית.

"כנס גריק הוא כנס של אנשים שעושים", אומר טרון. "בצורה דומה, האתר לא מבקש להיות עוד אתר תוכן או רשת חברתית. המטרה שלנו היא להניע אנשים לפעולה, ולדרבן אנשים להיכנס לאתר ולהתחיל לעשות משהו - בין אם זה לשתף פעולה עם חברי קהילה אחרים בפרויקט של תאים סולאריים, לחפש מומחה שיעזור לך להקים טורבינת רוח או להתייעץ עם חברי קהילה אחרים על בניית מערכת שתייעל את צריכת המים הביתית".

באירוע GREEK הקודם, שהתקיים בנובמבר 2008, נטלו חלק 150 משתתפים. בין היתר, התקיימו בו הרצאות על הפקת חשמל מאספלט חם; נחילי רובוטים לקטיף פירות; אלטרנטיבות להקמת תחנות כוח נוספות, ועוד. האירוע השנה צפוי להיות גדול עוד יותר. בין היתר, יתקיימו בו דיונים על האופן שבו נטיעת עצים בעיר עשויה להוריד את חשבון החשמל של כולנו; על אנשים שבונים טורבינות רוח בבית; על עיצוב מוצרים שמעתיק את העיצוב של הטבע; על שיטות מתקדמות לשכנע אנשים להיפטר מרכבם הפרטי; על עצלנות בשירות העשייה הסביבתית; ודיונים רבים נוספים.