קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
אירועי

אירועי "שעת כדור הארץ"

"שעת כדור הארץ" תצוין בישראל ביום ה', 22.4.10 החל מהשעה 20:00

התאחדות התעשיינים למפעליה להצטרף לאירועי "שעת כדור הארץ", למען הגנת הסביבה ולהחשיך ביום האירוע (יום ה'), את המתקנים למשך שעה, החל מהשעה 20:00,  וזאת במידת האפשר, כל עוד לא מהווה ההחשכה סיכון בטיחותי וסביבתי.

 

אשר גרינבאום, יו"ר איגוד הכימיה הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה בהתאחדות התעשיינים ומשנה למנכ"ל כימיקלים לישראל פנה בבקשה ל-2,000 המפעלים החברים בהתאחדות התעשיינים בצורה ישירה ועקיפה ליטול חלק באירוע חשוב זה. לדבריו, השתתפות מפעלי התעשייה בפעילות זו תעביר מסר חשוב של אחריות, מודעות ואכפתיות ואף תשמש מודל לחיקוי לגופים רבים נוספים.

בחוזר שהופץ לכל מפעלי התעשייה מציין גרינבאום, כי הפעילות יכולה לכלול כיבוי של תאורת מתקנים ורחוב, תאורת רקע והארה, כיבוי אורות ומיזוג במשרדים, חדרי אוכל וכד'. כל זאת במידת האפשר וכל עוד הפעילות אינה מהווה סיכון בטיחותי, סביבתי או בטחוני, כאשר יש לבצע תיאום מלא מול הרשויות והגופים הנחוצים לאישור, (כגון חברת החשמל). גרינבאום מדגיש בפנייתו: "כגוף אשר חרת על דגלו את השמירה על הסביבה, אנו רואים בנטילת חלק בפרויקט זה צעד חיוני לתרומה ולשותפות שלנו, לפעילות הקולקטיבית למען ההגנה על הסביבה הקרובה והגנה על כדור הארץ כולו" כמו כן מזכיר גרינבאום, כי "שעת כדור הארץ" צוינה לראשונה ב- 31 במרץ 2007 בסידני שבאוסטרליה ולקחו בה חלק 2.2  מיליון תושבים וכ-2,100 בתי עסק אשר החשיכו את בתיהם לשעה וזאת כחלק מהמאבק העולמי בהתחממות כדור הארץ ובצורך לתת דגש להעברת האחריות לכל אחד ואחת.

 

"שעת כדור הארץ" תצוין בישראל ביום ה', 22.4.10 החל מהשעה 20:00 והיא תכלול החשכה של בתים פרטיים, עסקים, מבני ציבור ועוד. מטרת "שעת כדור הארץ" אינה רק בחסכון, אלא במסר החשוב שהיא מביעה - נכונותם וכוחם של אנשים וגופים להירתם יחד למשימה גדולה ומשותפת: חסכון באנרגיה שבכוחו להקטין את צריכת החשמל ופליטת גזי החממה לאוויר ובכך להגן על הסביבה.

 

בין המפעלים המצטרפים ניתן לציין את בזן, אשר תכבה ביום האירוע את תאורת הלבניות, את מפעלי קבוצת כיל אשר יחשיכו את תאורת המתקנים ותאורת הרחוב (למעט מספר פנסים לצורכי בטיחות), חיפה כימיקלים, מפעלי חמצן וארגון ועוד.