קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
 נכשל מו

נכשל מו"מ לשיתוף נפקון ואלקטרה

חברת נפקון טכנולוגיות, המשמשת קבלן לזיווד אלקטרוני וייצור חומרה לחברות היי-טק מובילות, נכנסה להקפאת הליכים

חברת נפקון טכנולוגיות, המשמשת קבלן לזיווד אלקטרוני וייצור חומרה לחברות היי-טק מובילות, נכנסה להקפאת הליכים. מהבקשה שהגישה החברה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב עולה, כי מחזור ההכנסות בשנת 2009 צנח ב-48% בשל המצב הכלכלי, אך החל מסוף השנה החברה התייצבה ומחזור הכנסותיה גדל באופן מהותי.

החברה ביקשה להקפיא את ההליכים נגדה ולמנות את עו"ד אמיר פלמר ממשרד שלמה נס כנאמן. 
נודע כי החברה הייתה במו"מ מתקדם עם חברת "אלקטרה מיזוג אויר", במסגרתו אמורה הייתה אלקטרה להעביר חלקים מפעילות הייצור שלה לחברה.                              

השופטת ורדה אלשיך אישרה הקפאה לחודש בלבד, עד ה-25 במרץ, אישרה את עו"ד פלמר כנאמן וצירפה אליו את רו"ח מנחם רהב. השופטת קבעה בצו ההקפאה, כי "הנסיבות שהביאו לקריסתה של החברה טמונות בניהול הכספי שלה".                                                                                          

החברה, שברשימת לקוחותיה נמצאות חברות התקשורת טלרד, נוקיה ומוטורולה, הגיעה לחובות של כ-62 מיליון שקל, מתוכם כ-36.1 מיליון שקל לנושים מובטחים. לאחרונה החלו לחזור צ'קים של החברה בהיקף של כ-2.5 מיליון שקל, וספקיה הגיעו לאתר הפעילות ביבנה כדי לקחת סחורות לצורך פירעון החוב כלפיהם.                                                                                                              

מבקשת ההקפאה שהוגשה באמצעות עורכי הדין עמית לדרמן ואביתר קרמר, עולה כי בשנת 2008 החברה עוד דיווחה על נתונים מעודדים, שכללו מחזור מכירות של כ-84 מיליון שקל ורווח נקי של כ-2.5 מיליון שקל. בשנת 2009 המוגדרת בבקשה כ"קשה בתולדותיה", צנחו מכירות החברה לכ-44.5 מיליון שקל.                                                                                                                                   

ההסבר שניתן במסגרת הבקשה לפגיעה מהמשבר העולמי הוא שמרבית פעילות הייצור של החברה מבוצעת עבור לקוחות המייצאים לחו"ל, וב-2009 לא ביצעו לקוחותיה העיקריים של החברה הזמנות מספקי המשנה שלהם, אלא מכרו מהמלאי שהיה קיים ברשותם.