קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
 בנק לאומי רוכש 10% מאלקטרה

בנק לאומי רוכש 10% מאלקטרה

תמורת הרכישה ישולמו 100 מיליון שקל 


בנק לאומי הודיע שחברת ההשקעות שלו, לאומי פרטנרס, תרכוש 10% מחברת אלקטרה מוצרי צריכה תמורת 100 מיליון שקל. אלקטרה היא חברה נכדה של אלקו החזקות. העסקה משקפת לחברה שווי של כמיליארד שקל.
העברת המניות והתשלום אמורים להתבצע ב-25 באפריל 2010. לאומי פרטנרס תהיה זכאית למנות דירקטור אחד לדירקטוריון אלקטרה מוצרי צריכה. החברה הנרכשת התחייבה במסגרת ההסכם כי מדי שנה תחלק דיבידנד בשיעור 50% מהרווח הנקי השנתי.
בהסכם נוסף נקבע כי לאומי פרטנרס והחברה-בת שלה, לאומי פרטנרס חתמים, פועלות כבנק השקעות בעסקה זו באיתור משקיעים פוטנציאליים נוספים לחברה וכן מייעצות לחברה בכל עניין הקשור להנפקת החברה. תמורת שירותים אלה החברה תשלם ללאומי פרטנרס וללאומי פרטנרס חתמים בע"מ עמלה בסך כולל של חמישה מיליון שקל.

אלקטרה מוצרי צריכה מוחזקת ב-100% בידי אלקו החזקות (באמצעות החברה הבת של אלקו, איליאסי). את תשעת החודשים הראשונים של 2009 סיימה אלקטרה מוצרי צריכה עם רווח לפני מס של 129 מיליון שקל ורווח נקי של 98.5 מיליון שקל.

אלקטרה מוצרי צריכה עוסקת בייבוא ושיווק מוצרי צריכה חשמליים בישראל - מזגנים, מחשבים, מחשבים ניידים ומכשירי טלפון סלולארי סוני אריקסון. לחברה 65 חנויות של רשתות לשיווק מוצרי חשמל ואלקטרוניקה שבבעלותה (מחסני חשמל, שקם אלקטריק וסנסור).

במידה והעסקה תושלם כמתוכנן, יגדל ההון של אלקו ב-49 מיליון שקל, כשלחברה האם של אלקטרה מוצרי צריכה ינבע תזרים מזומנים בניכוי מס בהיקף של 91 מיליון שקל.