קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הוענקו אותות

הוענקו אותות "הגלובוס הירוק"

מוענקים על-ידי ארגוני הסביבה על מצוינות בפעילות למען הסביבה

 הוענקו אותות "הגלובוס הירוק" למצטיינים בפעילות למען הסביבה. אותות הגלובוס הירוק, "פרס האוסקר" הסביבתי של ישראל, מוענקים על-ידי ארגוני הסביבה על מצוינות בפעילות למען הסביבה בממשל, במגזר העסקי ובחברה האזרחית. טקס הענקת אותות הגלובוס הירוק מתקיים זו השנה השביעית ברציפות, בהובלת חיים וסביבה – ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, בו חברים קרוב ל-120 ארגונים מכל רחבי הארץ.

לדברי נאור ירושלמי, מנכ"ל חיים וסביבה, הזוכים השנה באותות "הגלובוס הירוק" מייצגים את המגוון הרחב של העוסקים בתחום הסביבתי בישראל, ומצביעים על התחזקותם של השיח הציבור והתגברות הפעילות הסביבתית בכל המגזרים. לדבריו, "הגיע הזמן שהמממשלה תציב את הנושא הסביבתי במקום הגבוה הראוי לו בסדרי העדיפויות שלה, ולא תטיל את מלוא האחריות על המשרד להגנת הסביבה לבדו מבלי לתקצב אותו כראוי. ארגוני הסביבה מצפים שנושאים כמו משבר האקלים ועתיד משק האנרגיה והמים של ישראל יהיו בטיפולו הישיר של ראש הממשלה, בהיותם נושאים חיוניים לעתיד קיומנו".

הזוכים באותות הם אנשים שהובילו תהליכים של שינוי למען הסביבה בפעילות ציבורית, עסקית או התנדבותית. בין התחומים המצויינים השנה, גם פעילות סביבתית במישור המוניציפלי, במערכת החינוך ובשירות המדינה. בטקס יוכרז גם אות "הגלובוס השחור" – ציון גנאי לגורם שפגע באופן מיוחד בסביבה.

אותות הגלובוס הירוק  הוענקו בטקס חגיגי שהתקיים בתל-אביב במסגרת אירועי "יום כדור הארץ", במעמד השר להגנת הסביבה גלעד ארדן, ראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי, וראשי השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת חברי הכנסת דב חנין וניצן הורוביץ.

 

הזוכים ב"גלובוס הירוק" לשנת 2010 הם:

·        הוועד להצלת חוף פלמחים – מגינים על המרחב הציבורי הפתוח

·        פעיל סביבתי מתנדב: עמית מנדלסון – איש אחד המגן על השטחים הפתוחים במרכז

·        המגזר העסקי: חברת "פאוור סיינס" – התייעלות אנרגטית כחול לבן

·        ארגון מקומי: הוועד הציבורי להגנת הסביבה - כפר כנא, משהד, הושעיה – שיתוף פעולה איזורי למען בריאות הציבור

·        חינוך סביבתי: פרויקט "מים ושכנות טובה" – הכל מתחיל בחינוך

·        קיימות עירונית: גינות קהילתיות – קהילות עירוניות חוזרות לשורשים

·        עובדת ציבור: שרון נסים – מנכ"ל רשות נחל הקישון

·        גלובוס שחור – ראש הממשלה והרפורמה בתכנון