קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מתנגדים לייקור החשמל

מתנגדים לייקור החשמל

העלאת תעריפי החשמל בכ-5% תגדיל את עלויות החשמל החודשיות למשק בכ- 80 מיליון שקל ולמגזר העסקי בכ- 50 מיליון שקל לחודש


 ראשי הארגונים הכלכליים  פנו בדחיפות לאמנון שפירה, יו"ר הרשות לשירותים ציבוריים חשמל, וקראו לו שלא לאשר את דרישת חברת החשמל להעלות את תעריפי החשמל. זאת לקראת הדיון הצפוי להתקיים בנושא מחר, ביום ב' 26.4.10 , בהנהלת הרשות.

 

לדברי אוריאל לין, אשר כיהן בעבר כמנכ"ל משרד האנרגיה והתשתיות, "לא יתכן שחברת החשמל תפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות באמצעות "תוכנית חירום" כדי לקבל תוספת הכנסות, לאחר שבמהלך השנה האחרונה לא צלח בידה לשכנע בכך את הנהלת הרשות. על הרשות כגורם מקצועי המפקח על תעריפי החשמל להתנגד לדרישת חברת החשמל ולא לאשרה." 

"חברת החשמל מציגה נתונים שהיו ידועים עוד קודם להחלטת הרשות מפברואר 2010, ומנסה להלבישם בלבוש אחר של תוכנית חירום, כאשר כל מטרתה לסכל את החלטת הרשות. הקמתה של רשות החשמל הגיעה לאחר שנים רבות בהן חברת החשמל עשתה בתעריפי החשמל כרצונה."

צוין עוד כי, "הנפגע המיידי מההעלאה יהיה המגזר העסקי שצורך על פי תעו"ז כ- 60% מכלל הוצאות החשמל במשק ובעיקר אותם עסקים שצריכת החשמל שלהם קשיחה, כמו קניונים, רשתות שיווק ומסחר כללי. העלאת תעריפי החשמל בכ- 5%, כפי שחברת החשמל מבקשת, תגדיל את עלויות החשמל החודשיות לכלל המשק בכ- 80 מיליון ₪ בחודש מתוכם למגזר העסקי כ- 50 מיליון ₪ לחודש.  

 

כזכור, לאחרונה פנתה חברת החשמל אל רשות החשמל בבקשה להעלאות את תעריפי החשמל בשיעור של כ- 5% כדי לגייס 2.7 מיליארד שקלים למימון תכנית החירום של החברה. זאת לאחר שתעריפי החשמל הועלו כבר בינואר 2009 כדי לממן את חלקה הראשון של התכנית. לאחרונה הוזלו תעריפי החשמל בשיעור חד של 10% לאחר הסבת 40%  מאמצעי ייצור החשמל בתחנות הכוח לגז טבעי. הסבה אשר חסכה לחברת החשמל 2.2 מיליארד שקל בשנה.