קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
סין - רגולציות להשקעות זרות

סין - רגולציות להשקעות זרות

סין פרסמה תקנות חדשות, המגבילות את היקף ההשקעות הזרות במיזמים המזיקים לסביבה


סין פרסמה תקנות חדשות, המגבילות את היקף ההשקעות הזרות במיזמים המזיקים לסביבה ומעודדות חברות בינלאומיות להקים מרכזי מחקר ופיתוח בסין. הרגולציות החדשות יעודדו חברות זרות להגדיל את השקעתן באזורים המערביים והמרכזיים בסין. לפי ההודעה סין תמשיך לעודד השקעות זרות בתעשיות ההי-טק, במגזר השירותים ובתחומי החיסכון באנרגיה וההגנה על הסביבה, אולם מיזמים מזהמים, בזבזניים באנרגיה, או תעשיות שבהן הייצור עולה על הביקוש אינם רצויים עוד.

 

בהתאם לתקנות החדשות חברות בהשקעה זרה יורשו לצאת להפרטה בסין, להפיק אגרות חוב או מלווה לטווח בינוני. כמו כן, התקנות החדשות מעודדות חברות בינלאומיות להקים מטות אזוריים, מרכזי מחקר ופיתוח, מוקדי רכש, ניהול פיננסי ומשרדים ייעודיים נוספים בסין. החל מסוף 2010 - ייבוא פריטים לצרכי פיתוח טכנולוגי בסין מטעם מרכזי מו"פ מוסמכים בהשקעה זרה יהיה פטור ממכס, מע"מ וממס טובין.

 

בקרוב יוקם בסין מנגנון ממשלתי חדש שיפקח על מיזוגים ורכישות בהן מעורבות השקעות זרות, בהתאם לתקנות חדשות אלה.

 

לדברי אריה שרייר, סמנכ"ל PTL Group המספקת שירותי ניהול ולוגיסטיקה לחברות זרות בסין:

"נפתח כאן חלון הזדמנויות לתחומים שישראל חזקה בהם, ולתעשייה הישראלית יש בהחלט מה להציע לסין. כולי תקווה שגם הרשויות בארץ ירימו את הכפפה ויתנו רוח גבית ליזמים רציניים שיש להם מה להציע לשוק הסיני כדי לנצל את ההזדמנויות העסקיות בסין בתקופה זו".