קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
יוזמה של

יוזמה של "יוזמת האנרגיה הטובה"

הפעילה את מתחם אספקת האנרגיה הנקייה לאירוע המרכזי של "שעת כדור הארץ" בכיכר רבין בתל אביב

 יוזמת האנרגיה הטובה הפעילה  את מתחם אספקת האנרגיה הנקייה לאירוע המרכזי של "שעת כדור הארץ" בכיכר רבין בתל אביב בשיתוף מפעל הפיס. זו השנה השלישית ברציפות שיוזמת האנרגיה הטובה מספקת את האנרגיה ל"שעת כדור הארץ".


החשמל להופעה המשותפת של רמי פורטיס, שלומי שבן ודנה עדיני ולכל הפעילויות באירוע המרכזי של "שעת כדור הארץ", הופק מגנרטור המופעל על ביו-דיזל שמופק משמן צמחי משומש ומתחנת כוח אנושית המורכבת מ-24 זוגות אופניים משומשים המסובבים דינמו לייצור חשמל נקי, עליהם ידוושו 48 רוכבים בשתי משמרות רכיבה.

ההספק של מחולל הביו-דיזל יחד עם מתחם הדיווש עומד על 202.5 קו"ט. כל מדווש מייצר בין 100 ל-150 וואט. הספק זה מאפשר הפעלת 10,125 נורות חסכוניות או 2,025 נורות ליבון או 80 גופי חימום של דודי מים או 80 מזגנים ביתיים ממוצעים.

לדברי איל ביגר, מנכ"ל יוזמת האנרגיה הטובה, "אנו רואים שיותר ויותר גורמים עסקיים וציבוריים מגלים עניין מעשי בשימוש באנרגיה נקייה ובצמצום פליטות גזי החממה. מעודד לראות שתחום האנרגיה המתחדשת והחיסכון באנרגיה לא נותר נחלתם הבלעדית של שוחרי הטבע והסביבה, וליום כדור הארץ יש תרומה ישירה ומשמעותית לכך. רשויות מקומיות וחברות מסחריות רבות מבינות שנדרשת התייחסות מיוחדת למשבר האקלים ולפליטת גזי חממה - למרות שהרגולטור נמנע עד כה מהצבת דרישות ברורות בנושא. לקראת ועידת האקלים במקסיקו בנובמבר 2010 אנחנו קוראים לכל הארגונים בישראל: אל תחכו לכך שהממשלה תדרוש מכם לנהל את פליטות הפחמן שלכם, כפי שכבר קורה ברחבי העולם. הקדימו תרופה למכה והתחילו לספור ולנהל את פליטות הפחמן שלכם כבר עכשיו".

"
יוזמת האנרגיה הטובה" היא מיזם חברתי המתמקד בפתרונות ישימים לתופעת שינוי האקלים. היוזמה מפתחת ומיישמת פרויקטים לצמצום פליטת גזי חממה בדגש חברתי. מימון חלקי של פרויקטים אלו מתבצע באמצעות מכירת האשראי הפחמני שנוצר (Carbon Credits) לחברות מסחריות, ארגונים ואנשים הבוחרים לקחת אחריות על תרומתם לשינוי האקלים.