קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עוד יוזמה לאנרגיה חלופית

עוד יוזמה לאנרגיה חלופית

עמותה בשם "יוזמת האנרגיה הטובה" מצטרפת ליוזמות הרבות בתחום זה

 עמותה בשם "יוזמת האנרגיה הטובה"  מצטרפת ליוזמות הרבות בתחום זה.

נמסר כי, "יוזמת האנרגיה הטובה" מדריכה חברות בצמצום פליטות פחמן ובאיזונן באמצעות פעולות לצמצום פליטות במקומות אחרים. האיזון מיועד בדרך כלל לחברות שאינן יכולות או אינן רוצות להפחית את פליטת החמצן שלהן ישירות. לאלה מציעה העמותה להשתתף בפרויקטים שמפחיתים זיהום במקומות אחרים.

הפרויקטים כוללים התקנת דודי שמש על בניינים משותפים בשכונות מעוטות יכולת, הסברה והפצת נורות חיסכון בפריפריה, התקנת מערכות מיזוג אוויר סולארי באילת, השקעה במערכות אנרגיה מתחדשת להפעלת ציוד רפואי מציל חיים לילדים נזקקים, המיועד בעיקר לאתרי הבדואים ונטיעות עצים בשטחים עירוניים.

מהעמותה נמסר כי עד כה הצליחה לאזן 6,400 טונות גזי חממה, השקולים להורדת 1,100 מכוניות פרטיות מהכביש או לחיסכון של 7,680,000 קוט"ש חשמל. איל ביגר, מנכ"ל ומייסד יוזמת האנרגיה הטובה, אמר כי חברות רבות, בעיקר כאלה שנחשפות למשקיעים זרים, מפרסמות דו"חות אחריות תאגידית, שמבוססות על הסטנדרט של Global Reporting Initiative. הסטנדרט הזה קובע כבר כיום כי חברה צריכה למדוד את פליטות גזי החממה שלה. בנוסף, חברות גם מתחילות להתמודד עם הצורך להפחית את הפליטות, הנובע גם מרגולציה או משינויי רגולציה צפויים. סיבה נוספת להפחתת הזיהום הסביבתי היא תדמיתית.

הבנקים הבינו כי כדי להימנע מהפסד כספי, עליהם להביא בחשבון את מדיניות החברה בנושא איכות הסביבה בבואם להעניק אשראי לפעילות שוטפת או להשקעות מיוחדות של חברה. גם פרויקטי נדל"ן שניבנו על קרקע מזוהמת יקבלו ליווי פיננסי שבעלותו יובא בחשבון הצורך בטיהור הקרקע.