קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חברת החשמל: פחות תלונות

חברת החשמל: פחות תלונות

הנושאים העיקריים בתלונות: דרישות לפיצוי כספי בגין נזקים, חיובים בחשבון החשמל, ביצוע עבודות חיבורים לבתים, זמינות וטיב השירות,

בשנת 2009 היו לחברת החשמל כ-2.45 מיליון לקוחות. בשנה זו התקבלו בחברה כ-16,400 תלונות (לעומת 19,700 תלונות אשתקד), אשר לאחר בדיקתן נמצאו 32.8% מהן מוצדקות – כך עולה מהדוח השנתי של נציב תלונות הציבור של חברת החשמל.

 

בהתאם לאמות המידה לפיהן פועלת חברת החשמל, שילמה החברה בשנת 2009ללקוחותיה כ-3.8מיליון ₪ בגין נזקים למכשירי חשמל.

 

עמוס לסקר, מנכ"ל חברת החשמל ציין, כי -98.3% מהתלונות הגיעו ישירות לנציבות תלונות הציבור של החברה, או למחוזותיה, עובדה שמעידה על האמון הרב של הציבור באיכות הטיפול של חברת החשמל בכל תלונה.

 

לדברי מנכ"ל חברת החשמל, עמוס לסקר,  הירידה (כ-17%) במספר התלונות לעומת 2008, מצביעה על המגמה של החברה לשפר, לתקן ולהפיק לקחים, מהתלונות שמגיעות לחברה.

 "חברת החשמל משרתת כ-2.45 מיליון לקוחות, ומספקת להם חשמל 24 שעות ביממה, כל השנה. החברה מגישה כ-14 מיליון חשבונות חשמל בשנה. אנו שואפים כל הזמן להוסיף ולשפר את השירות, אך ראוי לומר, כי בהיקף ובאינטנסיביות של פעילויות החברה, השירות שלה הוא ברמה גבוהה מאד", הדגיש המנכ"ל עמוס לסקר, והוסיף, "כי חברת החשמל משיבה על תלונה, בממוצע, תוך 14 ימי עבודה. זאת, על אף שזמן התקן לטיפול בתלונה הוא 21 ימי עבודה". 


צוין, כי הנושאים העיקריים בתלונות בשנת 2009 היו: דרישות לפיצוי כספי בגין נזקים, חיובים בחשבון החשמל, ביצוע עבודות חיבורים לבתים, זמינות וטיב השירות, אמינות אספקת החשמל, איכות הסביבה.

 

חברת החשמל מפרסמת את הדוח השנתי של נציב תלונות הציבור באתר האינטרנט שלה