קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תחרות פרס המים של שטוקהולם

תחרות פרס המים של שטוקהולם

אקווה סטופ תייצג את ישראל בתחרות פרס המים של שטוקהולם לנוער

 

מערכת שתוכננה על ידי נריה שטרן וגל אורן מתריעה ומפסיקה את זרימת המים בעת זיהוי נזילות

 

 

אסף ברנע, מנכ"ל חממת כינרות: "כאשר פרויקטים אלו הופכים למוצרים מדובר בהישג גדול עבור התעשייה הישראלית. שיתוף הפעולה בין שבדיה לישראל בתחום הפיתוח של טכנולוגיות מים הכרחי לקידום הפיתוח של יוזמות נוספות בתחום המחקר ופיתוח טכנולוגיות המים."


באחרונה נערכה באוניברסיטת תל אביב תחרות "פרס המים של שטוקהולם לנוער", במסגרתה הוגשו לשיפוט עשרות פרויקטים בנושאי מקורות המים ושימורם על ידי תלמידי תיכון ברחבי הארץ. מערכת אקווה סטופ להתרעה והפסקה של זרימת מים שפיתחו נריה שטרן וגל אורן, תלמידי י"ג מהישיבה התיכונית תורה ומדע, ירושלים,  תייצג את ישראל בתחרות "פרס המים של שטוקהולם לנוער" שתתקיים בחודש אוגוסט  בשבדיה. חממת טכנולוגיות המים כינרות VENTURES נתנה חסות לתחרות ואף תבחן פרויקטים מתאימים להגשה לאישור המדען הראשי במסגרת תוכנית החממות הטכנולוגיות, לקבלת מימון פיתוח של עד חצי מיליון דולר.

העבודה המנצחת העפילה לתחרות הבינלאומית בשבדיה בחודש אוגוסט. התחרות מיועדת לתלמידי בתי הספר התיכוניים בין גילאי 15-19, המכינים עבודת ביוטופ/אקוטופ/גאוטופ, עבודת גמר לבגרות ופרויקטים בנושאי מקורות המים ושימורם  מההיבטים השונים. בין העבודות הנוספות שעלו לגמר ניתן היה למצוא גם פיתוחים למתקני התפלת מי-ים ניידת, ומתקן לניקוי תעלות קירור של תחנות כוח.

אסף ברנע, מנכ"ל חממת כינרות: "במסגרת תוכנית החממות הטכנולוגיות אנחנו לוקחים רעיונות של יזמים בדיוק כמו העבודה שזכתה היום ומשקיעים בהם לפחות חצי מיליון דולר כדי לקדמם ולהביא לידי מימושם. כאשר פרויקטים אלו הופכים למוצרים מדובר בהישג גדול עבור התעשייה הישראלית. אני חושב שבימים אלו, גורם מפתח להצלחה בהתמודדות עם מחסור המים בעולם הוא גם באמצעות יצירת שיתופי פעולה בינלאומיים ושיתוף הפעולה בין שבדיה לישראל בתחום הפיתוח של טכנולוגיות מים הוא הכרחי לקידום הפיתוח של יוזמות נוספות בתחום המחקר ופיתוח טכנולוגיות המים. "

תחרות פרס המים של שטוקהולם נערכת מידי שנה בשבדיה בחודש אוגוסט כחלק מאירועי שבוע המים ומיועדת עבור תלמידי תיכון ברחבי העולם, שמציגים פרויקטים בנושא מקורות המים ושימורם. מדי שנה משתתפים בה עשרות מדינות ובהן גם ישראל. העבודה הזוכה בתחרות העולמית מקבל פרס בסך 5,000$ שמוענק על ידי נציג משפחת המלוכה בשבדיה.

החממה הטכנולוגית כינרות VENTURES, היא החממה הייעודית היחידה בישראל המתמחה בטכנולוגיות חדשניות בתחום המים. מנכ"ל החממה הוא אסף ברנע שבעברו הקים וניהל את מרכז היזמות והשת"פ של מקורות WaTech.

בחממה פועלות כיום 10 חברות, כאשר במהלך 2010 צפויות להצטרף עוד 5 חברות חדשות.

 

החממה מציעה ליזמים: מימון זמין לפרויקטים מעבר למימון הראשוני, גב כלכלי להשקעות המשך בצפון אמריקה וקנדה בתחומי המים, האנרגיה והתשתיות, דרך השותפות עם "מקורות" וקשרים עם חברות בינלאומיות מהגדולות בעולם. הצוות המקצועי  בחממה אמון על ליווי היזמים לאורך כל תקופת שהותם בחממה ומגיע מתחום המים עם עשרות שנות ניסיון אקדמי, ניהולי ופיתוח עסקי הקשורים בחדשנות טכנולוגית של מוצרי מים.

 

לפרטים נוספים: דן מוזס 052-8744809