קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תמיכה בחברות אנרגיה ואקלים

תמיכה בחברות אנרגיה ואקלים

הממשלה החדשה בבריטניה תעודד עסקים קטנים בתחומים הללו

 נושאי פיתוח מקורות אנרגיה לסוגיהם ושימושים מגוונים בהם, טיפול באקלים – מיזוג האוויר, קירור וחימום, פתרונות חדשים לטיפוח איכות הסביבה, שכלולים וכלים חדשים בתחומי הלוגיסטיקה בעידן של גלובליזציה גוברת וקידום פתרונות ממוחשבים ומקושרים לניהול עסקים – אלה הם התחומים, עם פוטנציאל פיתוח יזמות ועסקים חדשים בשנים הקרובות. ממשלות בעולם שמות דגש על סיוע לפעילות בתחומים הללו.

ממשלת הלייבור בבריטניה – והממשלה השמרנית החדשה הודיעה עתה שתמשיך במדיניות זו – הפעילה באחרונה מדיניות נמרצת לעידוד מפעלים קטנים ובינוניים, כולל מיזמים חדשים – Start-Up. מדיניות זו מתבטאת בסיוע במספר תחומים: מימון נוח והדרכה צמודה בכל הכרוך בהקמת עסק, קידום המחשוב ובעיקר השימוש באינטרנט, עידוד שותפויות, בעיקר בתחומי תכנון וביצוע רכש ולוגיסטיקה. התוכניות הללו הוצגו בהרחבה בתערוכה מיוחדת לעידוד עסקים ומיזמים, שנערכה ב-21-20 למאי במרכז התערוכות החדש של לונדון – ExCel. זוהי התערוכה הגדולה ביותר לעידוד מיזמים ועסקים ובה השתתפו יותר מ-600 חברות ומציגים בתחומי   מימון, ייעוץ ותכנון, הדרכה, ניהול רכש, לוגיסטיקה, מחשוב, תקשורת ועוד.

פרטים על התערוכה מסר לי המנכ"ל שלה JOHN PEARCE, בעת ביקור בתערוכה. הוא ציין כי לצד האירוע מתקיימים מאות סמינרים ומפגשי שיתוף פעולה וייעוץ.

התערוכה היא, בין היתר, בחסות חברת מיקרוספט שמציגה בה את מערכת Office 2010, המסייעת לעסקים לענות ביעילות על צורכי קליטת ועיבוד הנתונים וכן חלונות 7, המפשטת את השימוש במערכת ההפעלה למשימות עסקיות רבות. וכן Windows Small Business Server 2008, המבטיחה גמישות ויעילות בניהול העסק הקטן.

נותנת חסות נוספת היא חברת HP, המציגה מדפסות חדשות, כולל QuickPage, שהיא חבילת הדפסה המנהלת את כל הקשור בתחום באופציה של תשלומים חודשיים. לדברי HP, עסקים יכולים לחסוך עד 50% מעלויות ההדפסה שלהם וכן אנרגיה, בשימוש בשיטות החדשות של החברה.

Pip Russell, מנהלת קשרי הציבור של התערוכה, ציינה כי מושם דגש על שימוש באינטרנט לניהול עסקאות מאובטח והתקשרויות רכש בתקופה של גלובליזציה. היא ציינה כי בבריטניה, מתוך אוכלוסיה של כ-62 מיליון נפש יש יותר מ-35 מיליון משתמשי אינטרנט, ש-76% מהם מבצעים קניות במקוון. בשנה שעברה גדלו מכירות E-Commerce בשיעור של כ-30% לרמה של כ-60 מיליארד ליש"ט בבריטניה בלבד. ואילו השנה יוציאו בבריטניה כ-70 מיליארד ליש"ט – עלייה של כ-15%. מתוך 4.7 מיליון עסקים קטנים ובינוניים בבריטניה, ל-3 מיליון יש אתרים, אך מרביתם אינם מקדמים אותם ברשת. רק 200 אלף מהם מקיימים מכירות ברשת וכך מחמיצים הזדמנויות עסקיות רבות.

מרכז התערוכות ExCel, שהוקם במבגרת שיקום אזור הנמל הישן של לונדון, על נהר התמזה, הוא בשליטת חברה מאבו-דאבי, שרוכשת ומתפעלת מתקני לוגיסטיקה ונמלים ברחבי העולם ובאחרונה רכשה גם חלק מנמל אנטוורפן.

מדיניות ממשלת בריטניה לעידוד עסקים ומיזמים מפורטת באתר businesslink.gov.uk ההופך להיות "תחנה אחת" לכל נושא סיוע לעסקים במדינה זו.