קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
יוזלו תעריפי הבנזין לתעופה

יוזלו תעריפי הבנזין לתעופה

בעקבות צו פיקוח על מצרכים ושירותים הטיסות יוזלו בשעור ממוצע של 40%


שר התחבורה: יאפשר להוזיל את התעריפים לצרכנים ולשפר משמעותית את בטיחות הטיסה

 

בשורה טובה לחברות התעופה הכללית ולבעלי המטוסים הפרטיים בישראל. תעריפי הבנזין התעופתי יוזלו מהיום (יום שלישי) בשעור ממוצע של כ- 40 אחוזים. כך הודיע היום שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ.

 

השר כץ ציין כי הוזלת תעריפי הבנזין התעופתי תאפשר לטייסי המטוסים האזרחיים בישראל להגדיל משמעותית את מספר שעות האימון על המטוסים ובכך להגביר את רמת הבטיחות של התעופה האזרחית.

 

מדובר בדלק 100 אוקטן המסופק כיום לתעופה הכללית ולמטוסים הקלים, בעלי מנוע בוכנה, דוגמת מטוסי הססנה, פייפר ומטוסי ההדרכה המשמשים ללימוד טיסה.

 

הוזלת תעריפי הבנזין למטוסים התאפשרה לאחר שרשות התעופה האזרחית (רת"א) פעלה להחיל את צו הפיקוח על מצרכים ושירותים על מחירי הבנזין התעופתי בישראל. הבנזין לתעופה האזרחית מסופק כיום בלעדית על ידי חברת "פז שירותי תעופה".

 

על פי התעריף החדש יעלה ליטר בנזין בין 3.5 שקלים ל- 4.3 שקלים לליטר (ללא מע"מ) (בהתאם לסוג השירות), לעומת כ- 6.5 שקלים (ללא מע"מ) עד כה.

 

מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום ציין כי רת"א תמשיך לפעול להפחתת עלויות הטיסה כדי להגביר את הבטיחות. "רת"א שמה לעצמה מטרה לחזק את תחום התעופה הכללית מתוך הבנה שאחד הפרמטרים החשובים בבטיחות טיסה הינו היכולת לבצע שעות טיסה רבות יותר". הוסיף רום.

 

שר התחבורה מסר כי הוזלת מחירי הדלק צפוייה להביא להוזלה משמעותית של תעריפי  הטיסה. "אני מצפה מחברות התעופה הכללית כי הורדת מחיר הבנזין תוביל להוזלה של תעריפי הטיסה עבור הצרכן ותנוצל לטובת עלייה במספר שעות הטיסה" הוסיף כץ.


המשך מעמוד קודם....

 

 

עלות שעת טיסה בתעופה הכללית מסתכמת כיום ב- 1000 שקל בממוצע. מרכיב הדלק עומד על 35% מעלות הטיסה.  בישראל כ- 450 כלי טייס פרטיים ו- 1500 טייסים המבצעים מידי שנה כ- 40 אלף שעות טיסה. 

 

לפרטים: אבנר עובדיה 5548088 – 050