קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ח

ח"כ שטרית מתגייס לאיכות הסביבה

בתוך כך - ח"כ מאיר שטרית (קדימה) פועל נגד התקנות לאנטנות סלולאריות

 

 

ח"כ מאיר שטרית (קדימה) נקט באחרונה בשורת יוזמות  שמכוונות להגביר את המודעות לאיכות הסביבה ואף לתת לכך ביטוי בחקיקה נכונה.

בגישה בלתי שגרתית הציע שטרית לפטור מרישוי את האנטנות הסלולאריות הקטנות  על מנת ליצור תמריץ חזק לחברות הסלולר להתקין רק אנטנות קטנות עם עוצמת שידור נמוכה.

אם יידרש רישוי, האינטרס של חברות הסלולר יהיה להוציא רישיון על אנטנה גדולה ככל האפשר אשר תכסה שטח גדול ככל האפשר והתוצאה תהיה עוצמת קרינה חזקה מאד באוזני הציבור. ככל שתהיה תפרוסת אנטנות קטנות עוצמת הקרינה תרד בצורה משמעותית.

ח"כ שטרית הודיע כי באם הכנסת לא תלך בדרך זו הוא מתכוון להגיש הצעת חוק פרטית אשר תקבע פטור לאנטנות סלולאריות עם עוצמות נמוכות.

בנושא רגיש אחר שאל ח"כ שטרית  את שר התשתיות  עוזי לנדאו:"האם נבדקו כל הנתונים בטרם התקבלה ההחלטה להקים את חוות הגז באזור זכרון יעקב?"

מנתונים שהוצגו בפני ח"כ שטרית עולה כי חוות הגז המתוכננת לקום תהיה באזור אוכלוסיה גדול דבר אשר יהווה סכנה סביבתית, תחבורתית וביטחונית לאזור כולו.

בשאילתא לשר לנדאו שאל ח"כ שטרית, האם כל הנתונים הללו נבחנו ונבדקו היטב בטרם התקבלה ההחלטה, ומדוע חוות הגז לא מתוכננת לקום בים, כמקובל בכל העולם. הלחץ הצפוי מהקידוח הוא של 400 אטמוספרות (יחידות לחץ), בעוד כל המתקנים בעולם מעל 150 אטמוספרות ממוקמים בים.

נושא מרכזי נוסף אליו התיחס ח"כ שטרית הוא חוק התכנון והבניה החדש.  בענין זה אומר  ח"כ מאיר שטרית: "החוק הזה הוא סכנה לאיכות החיים בישראל"

ח"כ שטרית מציין כי החוק הועלה ביום הדיונים האחרון לפני היציאה לפגרה.

בדבריו תוקף ח"כ שטרית את הממשלה ואומר: "המהלך שם קץ לתוכנית המתאר הארצית של ישראל, תמ"א 35, שטחים ירוקים ייעלמו ומדינת ת"א רק תלך ותגדל בעוד הבנייה בפריפריה תלך ותקטן". עוד הוסיף: "החוק יגרום לכך שייווצרו 114 ועדות תכנון, מי ידאג שהועדות יפעלו יחדיו? תוכנית המתאר מסתכלת על המקרו ועוברת כחוט השני בכל הערים, התיקון הזה ייצור מצב שבו אין הגנה על האזרח."

בסיכום דבריו  בעניין זה בכנסת אמר שטרית: "הממשלה מנסה ביום האחרון להעביר חוק חשוב זה, זה לא אחראי. אני לא מבין מה בוער? אם הממשלה הייתה אחראית היא הייתה מקיימת דיון רציני לאחר הפגרה."