קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
על החיוניות שבעריכת  בדק בית

על החיוניות שבעריכת בדק בית

בדק בית פרטי מאד חשוב כשקונים דירה חדשה מקבלן, וזאת לוודא שהקבלן לא חסך בחומר או באיכות העבודה


מידי זמן מופיעה כותרת עיתונות על מחדל בניה. הפתרון לכך הוא לעשות בדק בית לבחון את איכות הבניה. בדק בית נעשה על כל סוגי המבנים החל מבתים יד שנייה, בתים חדשים מקבלן, בתים בבניה פרטית ומבני תעשיה. בדק בית מקצועי נותן את מצב הבניין כפי שהוא. בדק בית חשוב כי יחסית קל להסתיר בטיח וצבע גם פגמי הבניה רציניים.עדיף להיות זהיר מאשר להצטער, מאד מומלץ לא לחסוך כסף על שירות בדק בית כי תמיד יש את הסכנה שלאחר מכן זה יעלה הרבה יותר.

בדק בית על ידי מהנדסים מומחים ושמאי מקרקעין של חברת הדס ביקורת מבנים, לחצו: בדק בית.

מה מומלץ לבדוק שכעושים בדק בית?

הבדיקות של בדק בית מאושר ומסודר יכולות להוות נקודת מפנה בהחלטה לרכוש את הנכס או לא. בדק בית בדירה יד שנייה יכול להשפיע על המחיר והמשא ומתן מול המוכרים. חברה שעושה בדק בית אמורה לבחון מספר דברים:

  1. בדק בית מתחיל בבדיקה כללית של ליקויי תכנון כגון רוחב פרוזדורים, גודל חדרים, גובה התקרה וכדומה. לכל דבר יש תקן שזה שמעביר בדק בית אמור לדעת בעל פה.
  2. בדק בית מיועד לראות אם יש סדקים במבנה ישנם סדרים ברמת הטיח או עמוקים יותר בין בלוקים, יש סדקים בין חיבורים, סדקים שהם תוצאה לתזוזת האדמה או טמפרטורה.
  3. בדק בית אמור לבחון מצב רטיבות ואיטום במבנה. כאן בוחנים גם את המבנה חיצונית ופנימית. החברה שעושה בדק בית תבחן אם יש חדירת מים בין אם מדובר במי גשמים או אינסטלציה, אוורור לחדרי רחצה ומצב הרצפה.
  4. מומלץ מאד לבקש בדק בית לבדיקת מערכת החשמל. יש לעשות בדק בית לארון החשמל, שקעים ומתגי חשמל. ליקוי במערכת החשמל יכול לגרום לשריפה.
  5. בנוסף אפשר לבקש בדק בית לבדוק את הדלתות וחלונות בעיקר בכדי לבחון את רמת שמירת החום קור בתוך הדירה ביחס למצב בחוץ. בדיקת החלונות והדלתות תראה גם אם הורכבו כמו שצריך או אם שמו אותם עקום.
  6. במידה ויש מיזוג אויר מרכזי כדאי לעשות גם בדק בית לפתחי האוורור ומערכת הניקוז.בדק בית למבנה חדש או בבניה

בדק בית פרטי מאד חשוב כשקונים דירה חדשה מקבלן, וזאת לוודא שהקבלן לא חסך בחומר או באיכות העבודה. במצב בו נמצאו ליקויים יש אפשרות לתבוע את הקבלן לתקן לפני הכניסה לבית. במצב של בנייה פרטית, בדק בית מאשר את תהליך הבניה ועוזר לוודא שהקבלן אכן עושה את עבודתו נאמנה. חברה שעושה בדק בית על בית חדש, יכולה לכלול בדיקות ראשוניות לפני תהליך הבניה, בשלב התוכניות, כגון גובה ותכנון מדרגות, גודל פתחים של דלתות וחלונות וכדומה, לאחר מכן יהיה תהליך של בדק בית במהלך הבניה ובדק בית סופי לאשר את הביצוע.

 המידע נמסר באדיבות חברת אלקטרו.