קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ועידת IECEE 2010

ועידת IECEE 2010

מכון התקנים הישראלי מארח את הועידה הבין-לאומית השנתית

 ·       לוועידה יגיעו למעלה מ-120 נציגים מחו"ל מ-40 מדינות, במטרה לקדם נושאים הנמצאים בסדר היום העולמי בתחום החשמל והאלקטרוניקה.

·       דני גולדשטין, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "החברות של מדינת ישראל בארגון  IECEE  מקלה על הסחר הבין-לאומי של יבואנים ויצואנים, בתחום מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, בבואם לאשר את מוצריהם במדינות שונות".

 

מכון התקנים הישראלי, מארח את הועידה הבין-לאומית השנתית לאישור מוצרי חשמל ואלקטרוניקה: IECEE 2010 .

 

IECEE הינו ארגון שבמסגרתו מקיימים נציגי המדינות השונות הכרה הדדית בתעודות בדיקה של ציוד חשמלי ואלקטרוני הידוע בשם תוכנית CB.

 

אירועי הועידה יתקיימו בין התאריכים 28 ביוני עד 2 ביולי 2010 במלון דן, תל אביב. לוועידה יגיעו למעלה מ-120 נציגים מחו"ל מ-40 מדינות, במטרה לקדם נושאים הנמצאים בסדר היום העולמי בתחום החשמל והאלקטרוניקה.

 

בין הנושאים שידונו בוועידה: בטיחות השימוש ואיכות מוצרי החשמל, האלקטרוניקה והתקשורת, תמיכה באישור מערכות ומוצרים מתקדמים התורמים לחיסכון באנרגיה ולשיפור איכות הסביבה.

 

כמו כן, יתקיים יום עיון לאנשי תעשיית ההי-טק הישראלית במסגרתו יציגו נציגי סין , יפן וברזיל את הרגולציה במדינותיהם וכיצד ניתן להסתייע בחברות של מכון התקנים בארגון ה IECEE על מנת להשיג את אישורי הבטיחות הנדרשים במדינות אלו, ובכך להקל על הייצוא.

 

דני גולדשטין, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "החברות של מדינת ישראל בארגון  IECEE  מקלה על הסחר הבין-לאומי של יבואנים ויצואנים, בתחום מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, בבואם לאשר את מוצריהם במדינות שונות. הסחר נעשה על סמך אישורים שהתקבלו בארץ בה נבדקו המוצרים, ללא צורך בבדיקה נוספת של המוצרים בארץ היעד".

 

קיום הועידה בישראל חשוב מכמה סיבות: ביסוס מעמדה של המדינה כגוף מוביל בתחום בדיקת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, הזדמנות מצוינת עבור אנשי התעשייה הישראלית להיפגש עם עמיתיהם בעולם ולמנף את פגישותיהם ליבוא וייצוא, הזדמנות לישראלים ללמוד מטובי המומחים בעולם על מגמות עתידיות, תוך תגבור רמת הידע לפי הצורך.

 

הועידה נערכת כל שנה במדינה אחרת – שנה שעברה הועידה נערכה בשוודיה, בשנה הבאה היא מתוכננת להיערך בטורקיה ולאחריה באנגליה.

 

אודות IECEE:

IECEE הינו ארגון שבמסגרתו נערכות בדיקות להתאמה והתעדה של ציוד חשמלי, אלקטרוני, אלקטרו- מכני ורכיבים. הארגון ידוע גם בשם "CB Scheme". תוכנית ה SCHEME CB מבוססת על עיקרון של הכרה הדדית של חבריה (52 מדינות מרחבי  העולם) בתעודות התאמה לתקן של המוצרים הנ"ל . התוכנית נועדה להקטין חסמי סחר בין-לאומי הנובעים מהצורך באישורים על מוצרים במדינות השונות.