קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חוקרים חשדות למהילת דלקים

חוקרים חשדות למהילת דלקים

החקירה היא נגד חברת "בר גאון אנרגיה בע"מ", בחשד למהילת דלקים בהיקפים גדולים, שימוש בחשבוניות פיקטיביות ועוד

 המשטרה ורשות המסים פתחו בחקירה נגד חברת "בר גאון אנרגיה בע"מ", בחשד למהילת דלקים בהיקפים גדולים, שימוש בחשבוניות פיקטיביות ועבירות מס.

על-פי החשד הנחקר בזרוע התשתיות של היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 וחטיבת החקירות של רשות המסים, חברת בר גאון אנרגיה, המוגדרת כ"חברה יצרנית" הרשאית למשוך דלק ממסוף הדלקים של בז"ן, עסקה במהילת דלקים בהיקפים גדולים, מכרה דלק ללא חשבוניות ועשתה שימוש בכיסוי חשבונאי פיקטיבי של חברות אחרות.

על-פי החשד הנחקר, היקף העסקאות הפיקטיביות הקשורות בפרשה מוערך בעשרות מיליוני שקלים. עם המעבר לחקירה הגלויה נעצרו הבוקר עשרות מעורבים בפרשה, ובוצעו חיפושים בבתי המעורבים ובמשרדי החברה במושב בשפלה ובאשדוד.

במהלך החקירה עלה חשד כי בר גאון אנרגיה - באמצעות אקו טכנולוגיה ירוקה, האמורה למכור סולר מהול עם 5% שמני מהילה המיועדים למיחזור - מוהלת את הסולר ביחס המגיע ל-50% סולר ו-50% חומרי דלק ממוחזרים, כשהדלק המהול נמכר כ"דלק ירוק" לחימום, לתעשייה ולרכב.

החקירה מנוהלת בשיתוף המשרד לאיכות הסביבה ומשרד התשתיות. עם המעבר לחקירה הגלויה הוקפאו חשבונות בנקים של המעורבים, ונתפסו עשרות כלי רכב ומיכליות דלק, דירות ומגרשים.

מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב והיחידה הארצית למודיעין שטח וחקירות ברשות המסים חוקרות את היבטי המיסוי בפרשה, בכלל זה עבירות על חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה וחוק הבלו על הדלק.

לפי מידע המצוי בידי חוקרי המס, עולה חשד כי בעת מכירת הדלקים וקנייתם ללא חשבוניות הועלמו עסקאות תוך שימוש בחשבוניות מס פיקטיביות ובוצעו שורה של עבירות מס, לרבות דיווחים כוזבים, העלמת הכנסות, סיוע להעלמת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים. יותר מכך: מהילת הסולר בשמן והגדלת כמותו אפשרה לחשודים למכור את הדלק המהול לצרכן הסופי, תוך התחמקות מתשלום הבלו.