קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מלחמת המפוחים מגיעה לכנסת

מלחמת המפוחים מגיעה לכנסת

יוזמה של חברי כנסת לביטול שימוש במפוחים המעיפים את העלים והאשפה בחוצות ישראל – מעוררת תגובות חיוביות של ארגוני הסביבה

 יוזמה של חברי כנסת לביטול שימוש במפוחים המעיפים את העלים והאשפה בחוצות  ישראל – מעוררת תגובות חיוביות של ארגוני הסביבה  הדוחים את "נאמני המפוחים"...

 

באחד מהתזכירים  נאמר":

"ביטול המפוחים הארורים עלול להעמיד את מדינת ישראל בסכנה קיומית. אפשר רק לדמיין את שר הפנים אלי ישי חותם על המכתב, תוך שהוא ממולל את שיערו באימה. מה יהיה, חלילה, אם ילדי ישראל יוכלו לצעוד לגן או לבית הספר בלי להיתקל במפוחן שמסחרר אל תוך ריאותיהם מלוא הטנא אבק מזוהם מהמדרכה, ואגב כך מייצר שאון מחריש אוזניים?
שימו לב לטיעון המרכזי נגד ביטול המפוחים: "מפוח עלים הוא כלי גינון יעיל ונפוץ. . . היה וייאסר על הרשויות המקומיות לעשות שימוש במפוחי עלים, יהא עליהן לשוב ולעשות שימוש בכלי גינון כדוגמת מטאטא ומגרפה".

שומו שמים! מטאטא ומגרפה!! מי שמע כדבר הזה - צמד כלי משחית בחוצות ישראל, שהפצצה האיראנית מתגמדת לעומתם. גדודים של מנקים, חמושים במטאטא ומגרפה, עלולים להסתער על הרחובות במטרה מוצהרת לנקות אותם. פרשנים ביטחוניים שאיתם שוחחתי השבוע סבורים שמדובר בקץ הרעיון הציוני.

בהמשך הדברים יוצא המרצע מהשק. השימוש במטאטא ומגרפה "יגדיל את הוצאות הרשויות המקומיות בשל הצורך בהגדלת מצבת כוח האדם של עובדי

תברואה וגינון". במילים אחרות: להרעיל את הציבור ולמרר את חייו זה זול, אז בואו נמשיך. כמו כן, מציין משרד הפנים כי העיריות כבר התקשרו בהסכמים עם קבלני ניקיון שמשתמשים במפוחים, וביטול החוזים יהיה כרוך בעלויות. הבנתם את זה? ראשי עיריות עשו טעות קשה מכל היבט שאפשר להעלות על הדעת, והציבור מתבקש לשלם את מחיר הפאשלה ולסבול בשקט (כלומר, ברעש).

לקינוח, תובע משרד הפנים להותיר את המפוחים על כנם על מנת שלרשויות המקומיות יהיו כלים "לקיום אורח חיים תקין". לתומי חשבתי שאורח חיים תקין משמעו שאפשר ללכת על המדרכה בלי חשש למצוא את עצמך ואת ילדיך תחת מתקפה רועשת של עפר ואבק. ההצבעה הסופית  תערך כנראה בקרוב בכנסת. נותר רק להחזיק אצבעות שהח"כים לא ייתנו למתקפת האיומים של משרד הפנים לטשטש את צלילות מחשבתם".