קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מנהלי אחזקה למען סביבה ירוקה

מנהלי אחזקה למען סביבה ירוקה

יש לדאוג למחזור חומרים, שימוש ברכיבים מתכלים או ניתנים למחזור, מניעה ככל האפשר של יצירת פסולת, חסכון באנרגיה קונבנציונלית ועוד

 "מנהל אחזקה מקצועי מבטיח אמינות בטיחות ואיכות בארגון"

 

אומר בראיון  יו"ר הפורום – איש קבוצת "טבע" - חיים בן דוד

 

 

מאת משה שלו עורך חדשות CoolAir

 

 

"המטרה המרכזית של הפורום שהקמנו למנהלי אחזקה בשיתוף עם התאחדות התעשיינים היא להבטיח אמינות, איכות, בטיחות וסביבה  ירוקה  בענפי היצור והשירות בישראל. מצב בריא ואיכותי כזה ישרת היטב גם את  העניין של הצרכן הסופי המעדיף ארגון שמבטא בפעילותו אמינות ואחריות בכל מהלכיו" - כך אומר בשיחה עם CoolAir יו"ר הפורום – איש קבוצת "טבע" חיים בן דוד.

 

אחריות רבה

 

בן דוד מציין את האחריות הרבה המוטלת  על מנהלי התחזוקה בארגונים המקיפה  מגוון רחב מאד של מחויבויות:  שמירה מתמדת על כלל רכיבי הציוד האחראים על אמצעי הייצור בארגון, כולל תקשורת מחשוב מבנים ועוד  להבטחת יצור ושירות סדירים העונים על צרכי הלקוחות בכל הרמות.

 

"המטרה היא כי הציוד יתפקד היטב לכל אורך חייו, להבטחת  תפוקה אופטימלית,  בטיחות, איכות בכל  השלבים של תהליכי היצור והשיווק , ושמירה על בטיחות וסביבה נקייה וירוקה."

 

נוכח האחריות הרבה מן הדין הוא שמנהל האחזקה ישולב בצמרת ברמות מקבלות ההחלטה של הארגון.

 

מן המטרה המרכזית – מציין בן דוד - נובעות המטלות  העיקריות של הפורום:

o                    קידום המקצוע והעמדתו במקומו הראוי כתחום בסיסי חיוני בניהול התעשייה.

o                    גיבוש עמדות בסוגיות בתחום האחזקה והובלתן מול מקבלי החלטות בכנסת, בממשלה ובגופים שלטוניים אחרים.

o                    ייסוד תקנים מקצועיים.

o                    יצירת שיתופי פעולה וקשרים עסקיים בין חברי הפורום וקשרים עם גופים דומים בעולם.

o                    שדרוג הרמה המקצועית של מקצועות האחזקה באמצעות הכשרות

o                    הכשרה והסמכה מתאימה של מנהלי אחזקה, מהנדסי אחזקה וטכנאי אחזקה.

 

ארגון פתוח

 

לגבי הפורום אומר בן דוד כי "אנו ארגון פתוח לכל בעל מקצוע בתחומים שלנו וזה כולל  מנהלי אחזקה ונציגי מחלקות האחזקה במפעלים, מנהלי הנדסה ומהנדסים, מנהלי פרויקטים, ממוני בטיחות ואקולוגיה, מנהלי רכש, אנשי אקדמיה בתחום, חברות ייעוץ וכן נציגים של נותני השירותים וספקים של התעשייה.

 

 

ההרכב המשולב הזה של בעלי מקצוע וסמכות מבטיח כי הארגון  ישמש פלטפורמה להחלפת ידע ומידע, יחד עם יצירת קשרים מקצועיים.

 

 

בפורום כבר עתה כ-300 חברים, בעיקר ממפעלם בינוניים וגדולים (טבע, תעשייה אווירית, חברת חשמל, תנובה, בתי זיקוק חיפה, מוטורולה, נייר חדרה ועוד). שותפים לו מנהלי האחזקה מכל ענפי התעשייה – כימיה ופרמצבטיקה, מתכת, טקסטיל, פלסטיקה, האלקטרוניקה והתוכנה , מזון, תשומות לבניה ועוד.

 

 

חיים בן דוד מציין כי לפני זמן מה  נערכה בשיתוף עם קבוצת שטיר,  תערוכת ""Maintenance - תערוכה מקצועית לאחזקה וטכנולוגיות בתעשייה, במפעלים, במוסדות, במבנים ובמתקנים. לצד התערוכה התקיים יום עיון משולב בהרצאות מיקצועיות בתחום האחזקה והנלווים לו.

בכנס של פורום מנהלי אחזקה שנערך במקום נכחו 140 משתתפים.

 

קבוצות דיון

 

בין הפעולות להגברת הידע מציין חיים בן דוד קבוצות דיון לנושאים מתחומים שונים וכן את ועדת מאגרי מידע שמטרתה יצירת מאגר מידע (מאמרים, מידע חיוני, עדכונים שוטפים) ופלטפורמה לשיתוף ידע, באמצעות אתר אינטרנט.

 

בתשובה לשאלה לגבי עמדתו בנושא מיקור חוץ במתן שרותי אחזקה אומר חיים בן דוד כי "בעלי המקצוע הטובים הנמצאים בארגונים  על בסיס הכשרה ולימודים  נאותים - בוודאי עונים על הצרכים חשוב שהארגון יגדיר את מקצועות הליבה בתחום האחזקה שאותם הוא רוצה להשאיר , אך אם יש תחום תחזוקה  המחייב התמחות מיוחדת  ספציפית אין לפסול מסירת עבודה למיקור חוץ בפיקוח  הנדרש,  כמובן". למשק הישראלי יש את היכולות ,הארגונים מצידם צריכים להיות פתוחים לקבל שרות מסוג זה.  

 

לגבי הנושא של סביבה ירוקה אומר חיים בן דוד כי מנהלי האחזקה חייבים בהקפדה  על תחזוקת ציוד ברמה גבוהה כך שהסיכוי לפגיעה בסביבה במקרים של כשל יהיה מינימאלי , יש לדאוג למחזור חומרים, שימוש ברכיבים מתכלים או ניתנים למחזור, מניעה ככל האפשר  של יצירת פסולת, חסכון באנרגיה קונבנציונלית ועוד.

 

 

 

להצטרפות לפורום מנהלי אחזקה : yael@industry.org.il