קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
איכות ללא פשרות

איכות ללא פשרות

מערכות המיזוג של פוג'יטסו, המשווקת יניר מערכות, הן שם נרדף לאיכות, יוקרה ומצוינות טכנולוגית

 


מאת משה שלו

 

"הצרכן הישראלי המתוחכם לומד יותר ויותר להעריך את האיכות בכל התחום של מיזוג האוויר וזה כולל התייחסות לאיכות המכשיר, שיטת הקירור (תוך העדפה של מערכות אינוורטר), איכות האוויר, יציבות הטמפרטורה, חיסכון באנרגיה וכדאיות כלכלית" מסביר בשיחה עם CoolAir, משה ארדר, מנכ"ל חטיבת המזגנים בקבוצת יניר מערכות.

קבוצת יניר מערכות בע"מ הוקמה בשנת 1991. החברה ממוקמת במושב מגשימים שליד תל-אביב, קרוב למרכז ורחוק מן הפקקים, מעסיקה כ-130 עובדים, מהם מהנדסים, טכנאים, מומחי מחשבים, אנשי תמיכה, שירות ושיווק.

בחירה של איכות

ביניר קיים מערך ידע מקצועי ושירות הכולל טכנאים ומעבדת שירות מרכזית התומכת ומשרתת אלפי לקוחות אשר בחרו לרכוש ממגוון מוצרי החברה, מוצרים מחזית הטכנולוגיה של מיטב היצרנים האיכותיים והמובילים בעולם.

ארדר מציין כי קבוצת יניר, המקפידה על איכות מוצריה בתחומי היי-טק, ציוד חשמלי מגוון וכמוכן מיזוג אוויר, בחרה במודע לפעול בפלח שוק של איכות, ומכך החלטתה לייצג ולשווק את מזגני האוויר של הקונצרן היפני העולמי – פוג'יטסו. קבוצה זו היא בין שלוש החברות היפניות הגדולות ביותר בתחום מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ומעסיקה  400 אלף עובדים.

חטיבת מיזוג האוויר והקירור ביניר מייצגת כבר למעלה מעשר שנים את מותג היוקרה של הענק היפני FUJITSU. הקונצרן היפני מייצר ציוד חשמל ואלקטרוניקה מאז שנת 1935. בבעלות הקונצרן מספר מפעלי יצור ברחבי העולם בהם עוסקים בפיתוח ויצור של מוצרים בקדמת הטכנולוגיה.

כארגון שחרט על דגלו להיות תמיד בקדמת הטכנולוגיה, מציגה פוג'טיסו את מערכות מיזוג האוויר המתקדמות שלה מסוג VRF. מערכות אלו, בעלות יעילות חשמלית גבוהה, קלות בהתקנה ומידות קומפקטיות במיוחד, הינן המערכות המתקדמות ביותר בעולם בתחום מיזוג האוויר.
מערכות מיזוג האוויר היוקרתיות של
Fujitsu עומדות בסטנדרטים היפניים, האמריקנים  והאירופאים בבטיחות, יעילות ושמירה על איכות הסביבה.

מתן מענה מתאים
במקביל, מייצגת החברה גם את קונצרן הענק היפני SANYO בתחומי מערכות מיזוג אוויר ומערכות קירור מדויק למעבדות מחקר ומוסדות רפואיים.במהלך שנות פעילותה, שיווקה החברה אלפי מערכות מיזוג אוויר מתקדמות לחברות, מוסדות ובתי לקוחות פרטיים. 

הישג זה לא בא מאליו – מדגיש משה - והוא תוצאה של עבודה משולבת עם הלקוחות והמתקינים, ניתוח צורכיהם ומתן מענה מתאים בהתאם לכך. צוות מהנדסי מיזוג האוויר בחברה מתמחה במתן פתרונות יצירתיים הכוללים: תכנון, לווי ופיקוח של מערכות בשילוב עם דרישות האדריכל ומעצב הפנים.

התוצאה היא שבמהלך השנים ביצעה החטיבה פרויקטי VRF רבים, הפועלים בהצלחה.

בין לקוחות החברה ניתן למצוא את: אולפני הרצליה, בנק אוצר החייל, בנק הפועלים, רשות שדות התעופה, חברת החשמל, אוניברסיטת תל אביב, טכניון חיפה, משרד הביטחון ואלפי לקוחות פרטיים.

 

הכשרה מיוחדת

בהתאם לגישה של שיווק, התאמה והתקנת מיזוג אוויר ברמה הגבוהה ביותר, מקפידה החברה גם על הכשרה מיוחדת לנציגיה ומתקיניה, כולל השתלמויות בחו"ל, בחינות ביקורת ומתן תעודות הסמכה רשמיות.

משה ארדר מציין כי הדגש  על מזגני אינוורטר הושם כי הם מבטאים את הקידמה בענף המיזוג. המזגנים הללו תואמים כולם את התקן הבינלאומי ISO14000, הקובע כללים קפדניים לגבי יעילות אנרגטית של המזגן, איכות הסביבה שהוא מבטיח, שימוש בחומרים ממוחזרים, בגזים ירוקים שאינם פוגעים בשכבת האוזון ועוד.

 

עלות וחסכון

בתשובה לשאלה, אומר ארדר כי מזגן האינוורטר אמנם יקר, לעתים אף פי 2 ממזגן רגיל, אך הוא חוסך 30%-50% בצריכת החשמל, פעילותו שקטה ביותר, איכות המיזוג גבוהה ויציבה ללא תנודות בטמפרטורה (בניגוד למזגנים המפוצלים הרגילים), נשמרת לחות אופטימלית בחדר והשירות הוא צמוד ללקוח בכל עת. לגבי שימוש במזגנים אלה בתעשייה, אומר מנהל חטיבת המיזוג של יניר, כי כאן הפרשי המחירים הם קטנים ביותר ובמערכות גדולות מושג יתרון כספי לאינוורטר כבר מסוף השנה השנייה.

משה מציין כי גם במשרדי הממשלה מכירים יותר ויותר בחשיבות איכות המיזוג ומוקדשים תקציבים מתאימים לרכש מזגני האינוורטר של פוג'יטסו.

קבוצת יניר אף התאימה את תנאיי המימון בהתאם לצרכים, מה שמקל על רכישת המיזוג ופריסת התשלומים לאורך שנים.

השינוי החיובי בגישה מוצא ביטויו בגידול ניכר ביותר בעסקי קבוצת יניר בתחום המיזוג ובביקוש למזגני פוג'יטסו.

 

שיפור לטובת הצרכנים

עם זאת, מעיר הדובר כי בארץ יש הפרדה לא בריאה בתחום בחירה והתקנת המיזוג בין היזם, הקבלן, המתקין והלקוח הסופי. כאשר אין קשר הדוק בין הגורמים הללו, נוטה לעתים הקבל המתקין לבחור במערכת זולה באיכות בינונית, תוך התעלמות מהטווח הארוך. על רקע בעיה זו, מציע משה כי תהיה מעורבות רבה יותר של חברות הניהול שמנהלות את הבניינים והמתקנים הגדולים בבחירת הציוד והתקנתו, שכן הן יצטרכו להתמודד אתו לאורך שנים. עוד ראוי שתגבר גם מודעות הלקוחות הסופיים (בדירות, מפעלים ומוסדות) לגבי החשיבות הגדולה של מיזוג נכון באקלים השורר בארצנו.