קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מכה למסוף הגז היבשתי של תשובה

מכה למסוף הגז היבשתי של תשובה

המועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה ברוב קולות לבצע תסקיר השפעה ובחינת החלופה של הקמת מפעלי הגז על גבי אסדה בים

מכה ללובי של תשובה ושות' לגבי הקמת מסוף לעיבוד הגז בחוף הכרמל .
 
המועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה ברוב קולות לבצע תסקיר השפעה ובחינת החלופה של הקמת מפעלי הגז על גבי אסדה בים יחד עם בחינת האתרים בחוף כרמל. על פי ההחלטה של המועצה תתבצע בחינה דומה לשטח מפעל "פרוטרום" שבאזור התעשייה של עכו.
בזמן ישיבת המועצה הפגינו תושבי חוף הכרמל נגד הכוונה להקים מפעלי גז באחד האתרים בחוף הכרמל עליהם הצביעו.
סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, תבע לאחרונה לקיים בדיקה ביטחונית לחלופות של הקמת מתקני גז על הקרקע ואמר שמשרד הביטחון לא יאפשר קבלת החלטה עד שלא תסתיים הבדיקה הביטחונית.
ברוב של 11 קולות מול תשע החליטה המועצה לתכנון ובניה שהחלופות שהוצגו עד היום להקמת מפעלי גז בששה אתרים לאורך החוף, שלושה מהם בחוף הכרמל לא יהיו היחידות שיבחנו. חלופת הקמת המפעל על גבי אסדה אף היא תיבחן כמו שדרשו זאת המועצות האזוריות של יישובי חוף הכרמל ומטה המאבק של התושבים.
אתר נוסף שנבחן להקמת מפעל גז על הקרקע היה מיקום המפעל הכימי "פרוטרום" שבמשך שנים גרם לזיהום קרקע שעדיין לא דאגו להשיב למצב תקין. המועצה הארצית הסירה את הספק גם לגבי מיקום זה והחליטה שגם בעכו תיבחן החלופה הימית.
מהחברה להגנת הטבע נמסר: "למתקן קליטת הגז שתוכנן לקום היו יכולים להיות השלכות לטווח הארוך". הארגון מברך גם הוא על החלטת המועצה.