קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עסקה ראשונה לאספקת גזים בצנרת

עסקה ראשונה לאספקת גזים בצנרת

מקסימה תספק לקורנס חמצן בהיקף של 25 מיליון שקלים

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
מפעל קורנס למחזור מצברי רכבים חתם על עסקה בהיקף של 25 מיליון ₪ ל- 8 שנים, בהן ירכוש חמצן ממפעל הייצור החדש של מקסימה באזה"ת אשדוד. אספקת החמצן תתבצע באמצעות תשתית צנרת תת-קרקעית אותה פורשת מקסימה בימים אלו. אלון תבור מנכ"ל קבוצת מקסימה, עדכן כי החברה נמצאת במגעים עם מפעלים נוספים, שיצטרפו לקבלת השירות.
 
קבוצת מקסימה, נמצאת לאחרונה בתהליכי הקמה של מתקן הפרדת אוויר חדש באזור התעשייה הצפוני באשדוד, מהגדולים בסוגו בארץ. מהקבוצה נמסר כי לאחר בדיקות איכות קפדניות יוזרמו החמצן והחנקן בצנרת תת קרקעית היישר למפעל הלקוח. התשלום עבור הגזים יתבצע באמצעות מערכת מניה המורכבת בכניסה למפעל, בדומה למוני המים המוכרים. היתרונות של אספקה זאת הם בטיחותיים, תפעוליים וכלכליים- החמצן זמין באמינות אספקה גבוהה, בבטיחות מרבית, ביעילות תפעולית ובעלות מופחתת.
 
תבור: "אזה"ת הצפוני באשדוד הינו מיקום אטרקטיבי למפעלים במיוחד לאור הפריסה צפויה של תשתית לשימוש בגז טבעי, ביחד עם תשתית דומה לחמצן וחנקן. קבוצת מקסימה נמצאת במו"מ עם גורמים נוספים ובקרוב יחוברו מפעלים נוספים למערכת האספקה המאפשרת לכל מפעל לקבוע את היקף משיכת הגז באופן עצמאי, שירות שעד עתה ניתן רק באזור התעשייה רמת חובב בדרום".  
 
 
 
_____________________________________________________________________________________________________