קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
EMC מפרסמת דוח קיימות

EMC מפרסמת דוח קיימות

הסיסמה של חברת המחשוב המובילה היא - מחשבה ירוקה על הסביבה והחברה

 
דוח הקיימות של EMC בוחן את האסטרטגיה של החברה, את הישגיה ואת ההתקדמות הכללית בכל הנוגע לקדימויות הקשורות לקיימות
 
EMC, המובילה בפתרונות לניהול תשתיות המידע, הכריזה על פרסום דוח קיימוּת (Sustainability Report) המסכם את מאמציה בשנה האחרונה לצמצום השפעת הפעילות העולמית שלה על הסביבה, וטיפוח כוח עבודה חדשני ומודע לאתגרים הסביבתיים והחברתיים מולם ניצבות החברות הגלובליות. הדוח אף מתייחס לשינוי באופן שבו EMC ולקוחותיה מיישמים את הטכנולוגיות כדי לקדם קיימוּת.
"EMC מבינה, כי הינה חלק ממערכת עולמית מחוברת ומקושרת. היכולת שלנו לשגשג לאורך זמן תהיה תלויה בקיומה של סביבה פיסית בריאה, כמו גם בחברה משכילה, המודעת להתפתחות הגלובלית של העולם, ודינאמית מבחינה כלכלית", אומר ג'ו טוצ'י, יו"ר ומנכ"ל EMC העולמית. "בשל כל הסיבות הללו אנו שואפים לנהל את פעילותנו בצורה בת-קיימא – מחויבות שאנו מסכמים במשפט אחד: 'אנשים, כדור הארץ, שגשוג'. הדוח מפרט חלק ניכר מעבודתנו, בארגון ומחוצה לו, בכדי לתרום לעולם בר-קיימא. תרומתה של EMC באה לידי ביטוי, לדוגמא, בהגדלת היעילות האנרגטית של המוצרים, תוך הקטנת טביעת הרגל הפחמנית של הפעילות ושל שרשרות האספקה. אנחנו גאים במה שכבר הישגנו אבל מבינים שיש לנו עוד הרבה ללמוד ולעשות כדי לשפר ולשכלל את נוהלי העבודה שלנו כך שיקדמו עוד יותר את נושא הקיימות".
דוח הקיימות של EMC בוחן את האסטרטגיה של החברה, את הישגיה ואת ההתקדמות הכללית בכל הנוגע לקדימויות הקשורות לקיימות, הכוללות:
·        שיפור הביצועים של החברה עצמה ושיתוף הפעולה עם עמיתותיה בתעשייה, עם ממשלות ועם ארגונים לא ממשלתיים ומלכ"רים כדי לקדם את סדרי העדיפויות הרצויים בתחום השימוש באנרגיה ובחומרים, בתחום ההתמודדות עם שינויי האקלים ובתחום הטיפול בפסולת;
·        פריסת טכנולוגיות ושירותים העוזרים בהתמודדות עם האתגרים הקיימים בעולם, כגון יעילות אנרגטית, בריאות ושירותים ממשלתיים;
·        השקעה בחינוך, בחדשנות והשתלבות חברתית עבור העובדים ואוכלוסיות שונות ברחבי העולם;
·        תמיכה בהצלחה הכלכלית המתמשכת של EMC באמצעות גישה של קיימות ארגונית, מחויבות לממשל ארגוני טוב יותר וטיפוח האמון והנאמנות של הלקוחות ושותפים.
ל-EMC ייצוג בחבר המנהלים של ארגון ה-Green Grid, איגוד ללא כוונת רווח בו חברים ארגונים המקדישים משאבים לקידום יעילות צריכת האנרגיה בדטהסנטר ובמחשוב עסקי אקוסיסטמי.
לאחרונה השלימה החברה דוח פרויקט חשיפת הפחמן לשנת 2009, והעניקה חסות ליוזמת פרוטוקול גזי החממה של המוסד למשאבים עולמיים (World Resources Institute).
EMC גם שותפה תעשייתית בפורום הכלכלה העולמי, בו היא משתתפת בכוח המשימה המתמקד בשגשוג כלכלי ובהפחתת פליטות פחמן וביוזמה המתמקדת בחינוך הכלל-עולמי.
בנוסף הצטרפה EMC ל-EICC (Electronics Industry Citizenship Coalition, קואליציה אזרחית של תעשיית האלקטרוניקה), הפועלת לשפר את תנאי הסביבה והעבודה בשרשרת האספקה של תעשיית האלקטרוניקה.
ב-2009 הצטרפה EMC ל-Ceres Corporate Network, רשת מובילה של משקיעים, קבוצות לשמירת איכות הסביבה וארגונים ציבוריים שונים, ביחד עם חברות שונות, במטרה להתמודד עם סוגיות ואתגרים בתחום הקיימות.