קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הכשרה מקצועית בתחום הסולארי

הכשרה מקצועית בתחום הסולארי

בעקבות כוונתה של רשות החשמל לבטל המיגבלות למתקנים סולאריים קטנים

 
 רשות החשמל צפויה להסיר את המגבלות לייצור חשמל במתקנים סולאריים קטנים, ולפרסם תקנות חדשות שיסירו את המגבלות הקיימות לייצור חשמל באמצעות מתקנים סולאריים בהספק של עד 51 קילו־ואט. משמעות הדבר היא פתיחת השוק הסולארי ודרישה מוגברת לכח עבודה מקצועי.
 
 
התכנים שיועברו בקורסים כוללים: היכרות עם מדיניות אנרגיה בארץ ובעולם, מיפוי אנרגיה ממקורות מתכלים מול אנרגיה ממקורות מתחדשים, סקירת טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת, הכרות עם מערכות סולאריות- הטכנולוגיה ואופן הפעולה, מרכיביו של פרויקט סולארי ועוד. תכני הקורסים מפותחים בשיתוף עם משרד התמ"ת ועם התאחדות התעשיינים ועומדים בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים.
 
לדברי רונית ירוסלביץ, מנכ"ל משותף מטריקס גרינטק קולג': "במסגרת עבודתנו מול משרד התמ"ת ולצד השחקנים המרכזיים בשוק הסולארי, הבנו מבעוד מועד כי השינוי ברגולציה יביא למחסור אדיר בכח עבודה מקצועי בתחום. מאחר שכיום אין דרך מסודרת להכשיר אנשים בתחום, החלטנו להרים את הכפפה, ובכך לאפשר רכישה של מקצועות אטרקטיביים לשוק שנמצא בצמיחה. בנוסף לתחום הסולארי , אנו צפויים לפתוח בקרוב קורסים נוספים כגון: טכנולוגיות סביבה כאמצעי לקידום עיר ירוקה, ניהול והתייעלות אנרגטית, והתייעלות בניהול ואחזקת מבנים".
 
לדברי ניר קנטור, מנהל איגוד הכימיה פרמצפטיקה ואיכות הסביבה, התאחדות התעשיינים: "תעשיית טכנולוגיות הסביבה (קלינטק) הישראלית הולכת ומתרחבת ואיתה גם הצורך בהכשרת הון אנושי. הצורך בהכשרת מהנדסים מן התעשיה המסורתית בתחומי איכות הסביבה אינו ייחודי רק לתחום האנרגיה  הסולארית, הוא רלבנטי גם לפתרונות קלינטק נוספים כגון פתרונות להתייעלות אנרגטית, פתרונות לטיפול בפסולת ושפכים וכמובן טכנולוגיות לחסכון, שימוש חוזר והתפלת מים. כמי שמייצגים את התעשיינים בישראל אנו רואים אתגר ושליחות בהכשרה והעמקת הידע המקצועי של התעשיינים בתחום".