קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
יוניק מציגה מערכות טיפול אוויר בתפוקה משתנה

יוניק מציגה מערכות טיפול אוויר בתפוקה משתנה

לראשונה בישראל מציגה יוניק, הנציגה הבלעדית של חברת HITACHI היפנית, יחידה לטיפול אוויר המבוססת מערכות בקרה של HITACHI בטכנולוגיית VRF

השימוש ביחידות VRF הולך וגודל. ניתן למצוא יחידות אלו ביישומים רבים, החל מבתי מגורים, חדרים נקיים, אולמות ייצור בתעשייה, מרכזים מסחריים, מסעדות וכד'. היחידות המסופקות על ידי חברות מיפן ומהמזרח נמכרות בישראל על ידי סוכנויות המכירות כמוצרים קטלוגיים.

לא פעם נתקלים המהנדסים המתכננים בבעיות של אי התאמת המוצרים הקטלוגים לאפליקציות מיוחדות להן נדרשים פתרונות ייחודיים שונים. חברת יוניק הרימה את הכפפה ותוך ניצול יכולת הנדסית גבוהה ומערך ייצור מנוסה, הצליחה לשלב שילוב אופטימאלי בין יחידות  VRF מתוחכמות ואמינות לבין יחידות טיפול אוויר לאפליקציות ייחודיות.

לראשונה בישראל מציגה יוניק, הנציגה הבלעדית של חברת HITACHI היפנית, הקונצרן התעשייתי הגדול ביפן, יחידה לטיפול אוויר המבוססת כולה על ציוד ומערכות בקרה של HITACHI בטכנולוגיית VRF. פיתוח זה מאפשר לראשונה לשבור את המגבלות הקיימות במוצרי המדף הסטנדרטים ומאפשר להתאים מערכת VRF לכל חלל ואפליקציה בהתאם לדרישות המהנדס המתכנן. הפיתוח ההנדסי החדש מאפשר ליהנות מהחדשנות של טכנולוגיית

האינוורטר המביאה בין השאר לחסכון משמעותי בצריכת החשמל, בלי הצורך לוותר על דרישות הנדסיות משמעותיות כמו: מערך סינון אוויר במספר דרגות, כמות אוויר גדולה במפל לחץ סטטי גדול, יחידה לטיפול באוויר במבנה פרופילים עם ציפוי פח פנימי- " double skin" , מפוח מאייד עם משנה מהירות אלקטרוני לשמירה על לחץ קבוע ועוד.

מערכות ה-VRF המבוססות על טכנולוגיית האינוורטר מציעות ללקוח חיסכון של עד 40% בצריכת החשמל ומציעות חווית מיזוג שלא הייתה קיימת עד היום. בזכות מערכות הבקרה ומדחס האינוורטר שפועל באופן רציף, הטמפ' והלחות בחדר נשמרים בדייקנות. מערכות מסוג זה היו קיימות בשוק הישראלי כמוצרי מדף ששווקו על ידי יבואנים של החברות השונות. עכשיו ניתן לנצל יתרונות אלו גם ביישומים התפורים לדרישות לקוח מיוחדות.

בימים אלו הפעילה יוניק שתי יט"אות 20 טון כל אחת עבור מפעל ביטחוני מסווג. תכנון היט"אות בוצע ע"י מחלקת הפיתוח והמחקר של יוניק בהתאם לדרישות של המהנדס היועץ.  יוניק תכננה את היט"א תוך שימוש במבנה המבוסס על פרופילי אלומיניום הכולל ציפוי פנימי double skin,  מפוח בהנעת רצועות עם ריכוך קפצי, מערך סינון משולב, מערכת גז המבוססת על שסתומי התפשטות אלקטרוניים הקשורים לרגשי טמפרטורה ומערכת בקרה תוצרת חברת HITACHI. שתי היט"אות מחוברות באמצעות שני מעבים 20 ט"ק מדגם HITACHI Set Free, המערכת כולה נשלטת באמצעות בקרת H-Link של HITACHI.

הפיתוח החדש מציע התייעלות אנרגטית למערכות אוויר צח שלא היה קיים עד היום. יט"אות מסוג זה נפוצות מאד בפרויקטים גדולים כמו מסעדות, אולמות ייצור ומשרדים. מערכת מיזוג חכמה שיודעת להתאים את תפוקת הקירור בהתאם לתנאי האוויר הצח מבטיחה חיסכון משמעותי בצריכת החשמל ומאפשרת ליישומים חדשים ליהנות מהיתרונות הרבים של מערכות-VRF.