קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
דורשים מחיר  אחיד לדלק

דורשים מחיר אחיד לדלק

עד לביטולו של דלק מסוג 96 אוקטן באוקטובר יש למכרו בתחנות במחיר זהה לדלק 95

 
  
מנכ"ל המועצה לצרכנות עו"ד אהוד פלג: אין הצדקה לגבות  60 אגורות לליטר יותר עבור מוצר שבמהותו  ממלא אותו תפקיד.
 
במכתב ששלח מנכ"ל המועצה לצרכנות, למנכ"לי 4 חברות הדלק הגדולות בישראל פז, דלק, סונול ודור אלון, ביקש עו"ד פלג שלא לגבות עבור דלק 96 מחיר יקר מזה של דלק 95.
 
ביום 27.6 אושר בועדת הכלכלה של הכנסת צו הפעלת רכב (מנועים ודלק) (הפעלת רכב מנועי בבנזין) (הוראת שעה) (תיקון), התש"ע-2010, בדבר הפסקת השימוש והמכירה של בנזין 96 אוקטן.
תחקיר המועצה לצרכנות לפני כשנה חשף את העובדה שבעצם דלק 95 ו-96 נמכרים בהבדלים שאינם למעשה הבדלים אוקטנים משמעותיים, אלא הבדלים במחיר בלבד.  ע"פ חוו"ד של מהנדסי רכב, אין צורך בדלק 96 לאחר שהוצאה העופרת ולאחר שהוצא התוסף האשלגני,משום שדלק 95 בתוספת התוסף האשלגני עונה על דרישות המנוע באותן המכוניות הזקוקות לכך.
 
 
במהלך השנה שחלפה פעלה המועצה מול משרד התשתיות במגמה להוציא משימוש את דלק 96 אוקטן, עד שלאחרונה הגישו כאמור משרדי התשתיות והתחבורה צווים בעניין זה לאישור ועדת הכלכלה בכנסת. הוועדה הקצתה תקופה של שישים ותשעים ימים בהתאמה לצורך כניסתם לתחולה של הוראות הצווים, ואולם הצווים לא מתייחסים לשאלת המחיר השונה הנגבה על שני סוגי הדלקים. לאור זאת באה פניית המועצה לצרכנות אל מנכ"לי חברות הדלק. 
 
מנכ"ל המועצה לצרכנות, עו"ד אהוד פלג אומר כי המכתב נשלח לאור העובדה כי בצווים לא ניתנה הנחייה לגבי המחירים ולכן העביר פניה למנכ"לי חברות הדלק, שכן אין שום הצדקה מבחינה צרכנית, מבחינת ההגינות ומבחינת התמורה הכספית  להבדל במחיר דלקים אלה".