קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הסכם מכר לוחות פוטו וולטאים

הסכם מכר לוחות פוטו וולטאים

הסכם רכש רב שנתי לאספקה של יחידות CIGS לחברת juwi Solar GmbH

MiaSolé חתמה על הסכם מסגרת ארוך טווח עם juwi Solar בהיקף כולל של 600MW
היצרנית המובילה של לוחות סולריים פוטו-וולטאיים עם ציפוי בשכבות דקות מסוג נחושת, אינדיום, גליום וסלניום (CIGS), הודיעה כי חתמה על הסכם רכש רב שנתי לאספקה של יחידות CIGS לחברת juwi Solar GmbH.
במסגרת ההסכם יימסרו בשנת 2011 יחידות בהיקף כולל של 50 MW, ובמשך כל תקופת ההסכם יגיע ההיקף הכולל ל-600 MW. הסכם המסגרת הוא הצעד הבא במסגרת היחסים ארוכי הטווח בין שני הצדדים.
"ל-juwi היסטוריה מרשימה של פיתוח פרויקטים והוצאתם אל הפועל בכמה יבשות" אמר ג'ואי לאיה, מנכ"ל MiaSolé. "אנו שמחים לשלב באסטרטגיה של החברה שלנו את ההיסטוריה והניסיון של החברה שלהם".
"האופי ארוך הטווח וההיקפים המצוינים בהסכם האספקה הנוכחי עם MiaSolé מאפשרים ל-juwi להמשיך בתוכנית לצמיחה מהירה" אמר לארס פאלק. "בסביבה המתאפיינת במידה רבה של חוסר ודאות, התגלתה MiaSolé כשותפה יוצאת מגדר הרגיל. אנו מרוצים מאוד מהמוצר שלהם. האיכות והמקצועיות יסייעו ל- MiaSoléלהגדיל במהירות את נתח השוק".
אודות MiaSolé
MiaSolé היא מפתחת חלוצה ומובילה של לוחות סולריים פוטו-וולטאיים עם ציפוי בשכבות דקות מסוג נחושת, אינדיום, גליום וסלניום (CIGS) - אחת הטכנולוגיות הזולות, היעילות והחסכוניות ביותר בעולם של הלוחות הסולריים. המשימה העיקרית של MiaSoléהיא לקדם את הפוטנציאל העצום, לרתום את הכוח הסולרי כמקור אנרגיה תחרותי ובר קיימא ולהגיע למחיר דומה לזה של רשת החשמל הנוכחית, או נמוך ממנו, עד שנת 2012. החברה פועלת בקליפורניה, מפעילה כיום שני מפעלי ייצור ומתחילה להקים השנה מפעל שלישי.  פרטים נוספים על החברה אפשר למצוא בכתובת www.miasole.com.
אודות juwi Group
juwi היא אחת ממפתחות הפרויקטים המובילות במגזר של האנרגיה המתחדשת. מאז שנת 1996 מתכננת החברה הגרמנית, מקימה, מממנת ומפעילה תחנות כוח באנרגיית השמש והרוח וממקורות ביולוגיים. המנכ"לים והמייסדים פרד יונג ומתיאס ווילנבכר קידמו את החברה מקבוצה של שני עובדים לארגון בינלאומי שמעסיק למעלה מ-900 עובדים והכנסותיו השנתיות מסתכמות בכ-900 מיליון אירו (תחזית לשנת 2010). עד כה התקינה juwi כ-1,300 מערכות פוטו-וולטאיות בעלות תפוקה כוללת של יותר מ-500 מגה-ואט, ובהן אחת מתחנות הכוח הסולאריות הגדולות בעולם, במזרח גרמניה - וכן למעלה מ-400 טורבינות רוח בעלות תפוקה כוללת של כ-600 מגה-ואט. ל-juwi חברות בת בגרמניה, ארה"ב, צרפת, איטליה, צ'כיה, יוון, פולין וקוסטה ריקה. www.juwi.com