קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
חדשנות והתחדשות

חדשנות והתחדשות

ברימאג דיגיטל אייג' שוקדת ללא הרף על הכנסת חידושים טכנולוגיים ושירותים חדשים לטובת ציבור לקוחותיה

משה שלו

שאול זילברשטיין - מבעלי ברימאג


"היקף המכירות בשוק המזגנים בארץ יציב בהשוואה לשנה שעברה. בחודש אוגוסט, על רקע גלי החום המתמשכים, מורגשת התעוררות גדולה במכירת מזגנים", אמרו בשיחה עם עיתון CoolAir מנכ"ל קבוצת ברימאג רפי פרידמן ומנהל תחום מיזוג האוויר ניר ניצן.
"יש מקום למעבר מהיר יותר למזגנים חדשניים מבוססי טכנולוגיית אינוורטר המבטיחים חסכון ניכר בחשמל. בתוך השוק הזה מתעצם חלקה של חברת ברימאג, המתמחה בכל התחום הרחב של מוצרי אנרגיה, מוצרי חשמל "לבנים" (מקררים, מכונות כביסה ויבוש, כיריים ועוד), יבוא של מותגי יוקרה ושירות מתקדם.

תודעת הצורך במיזוג אוויר לקיץ ולחורף בארץ גוברת, אך עם זאת עדיין ניתן למצוא "איים" של חוסר בציוד חיוני זה, אפילו בכיתות לימוד באזורים מרוחקים מן המרכז. יידרש מאמץ חינוכי הסברתי לעידוד המעבר למזגני אינוורטר החסכנים שכן עדיין רוב המזגנים הם בשיטת הכיבוי הרגילה און-אוף".
פרידמן וניצן ציינו את התחרות הקיימת בענף, כולל היבוא הגובר מארצות מזרח ודרום אסיה, שבהן מתרכז רוב היצור, שהביא בין היתר להוזלה גדולה של המחיר לצרכן הסופי.

מערך שירות ותמיכה טכנית  גדול
חברת ברימאג מערכות הינה חברת בת של החברה הציבורית "ברימאג דיגיטל אייג'", מהחברות הוותיקות והמובילות בישראל בתחום מכשירי החשמל והאלקטרוניקה. ברימאג דיגיטל אייג' מייבאת, משווקת ומפיצה מותגי איכות הנמצאים בכל בית בישראל כדוגמת KENWOOD ,LG ,BEKO, SONY ,SUBZERO ,WOLF.
לברימאג מערך שירות ותמיכה טכנית מהגדולים בישראל, השירות ניתן ע"י חברת ברימאג שירות והוא כולל מעל ל- 170 עובדים הפועלים מתוך 5 מרכזים בפריסה ארצית.
הדוברים ציינו כי היקף המכירות של הקבוצה, המונה למעלה מאלף עובדים ואשר בשליטת היו"ר שאול זילברשטיין, הוא יותר מ-700 מיליון שקלים. ויחד עם חברת רשת החשמל טרקלין יותר ממיליארד שקלים!
הקבוצה מורכבת ממארג של חברות בנות (ראה תרשים המפרט את המבנה שלה).

זרם של חידושים
ברימאג, כמייצגת חברות מובילות בעולם, שוקדת כל הזמן על הכנסת חידושים טכנולוגיים ושירותים לטובת ציבור הלקוחות ולמען חסכון בעלויות.
בין אלה:
הכנסת והובלת  נושא האינוורטר של LG– מיזוג אוויר בתאם לתנאי הסביבה המשתנים תוך השגת חיסכון של עשרות אחוזים בהוצאה לאנרגיה.
הכנסת מערכות חדשניות של מיזוג מרכזי LG VRF– כולל למגדלי מגורים – בטכנולוגיה מהפכנית.
שיטה זו מפעילה ומאפשרת מיזוגים חלקיים ומפוצלים במערכת חכמה אחת ומתאימה גם לבתי חולים, מוסדות, מפעלים, אולמות אירועים ועוד.
"למעשה בתחום מיזוג האוויר אנו מביאים פתרונות בכל הרמות והקיבולות החל מ-9000 BTU ומיזוג ביתי ועד לכל הרמות של מולטי מזגנים".


רפי פרידמן - מנכ"ל קבוצת ברימאג

חידושים מעניינים נוספים הם מזגן מסוגCleanBio  עם מנגנון אוטומטי לניקוי עצמי, בעזרת מברשות  מובנות, וכן מסנני פלזמה מסוגים שונים המבטיחים את טוהר האוויר עד לרמה של חדרים סטריליים, חדרי מחשב רגישים ועוד.

פנלים צבעוניים מזכוכית
עוד חידוש מעניין המקדים את השוק הכללי הם פנלי זכוכית צבעוניים המשתלבים היטב בעיצוב הכללי של הדירה.
"בניגוד למתחרים המציגים פנלי צבע מפלסטיק או פשוט צבועים, העלולים להתקמט או לשנות צבע עם עבודת המזגן, פנל הזכוכית הוא יציב, יפה, נקי ואמין לאורך זמן".
חידוש מבוקש בתחום המוצרים הלבנים הם מקררים חדשניים חוסכי אנרגיה ומעוצבים  מודרנית עם שלוש ואף ארבע דלתות המאפשרים חלוקת קור וראיה בהירה של תכולת המקרר.

הפעילות באנרגיה חדשנית
בנוסף לפעילות הותיקה בתחומי מוצרי חשמל ומיזוג אוויר - חברת ברימאג מערכות מתמחה בייבוא, שיווק, תכנון, התקנה ומתן שירות למערכות מתקדמות בטכנולוגיות ירוקות שכוללות:
מערכות סולאריות פוטו וולטאיות מגוונת לשוק הפרטי והמסחרי בגדלים שמתחילים ב-4 קילוואט ועד מתקנים בגודל של 5 מגה וואט ואף הרבה יותר.
החברה היא המשווקת הבלעדית של פנלים סולאריים תוצרת LG קוריאה.
עוד מתמחה החברה במערכות מיחזור מים אפורים של חברת BRAC הקנדית.
ובאחרונה, עוד חידוש לחסכון במים - משתנות נטולות מים של היצרן השוויצרי URIMAT,  תוך שמירה על איכות הסביבה, העדר ריחות, ניקיון וחיסכון ענק במים.


   ניר ניצן  -  מנהל תחום מיזוג האוויר

בתחום יצירת אנרגיה מציין מנכ"ל החברה, רפי פרידמן, כי בעידוד הממשלה פרסמה רשות החשמל הסדרה שתעודד הקמת מערכות פוטו וולטאיות מחוברות רשת על גגות של בתים, מפעלים ומשקים. העידוד מוענק ע"י הטבה באמצעות חברת החשמל הרוכשת את החשמל הסולארי המיוצר בתעריף גבוה, שיכול להגיע עד פי 5 מהמחיר אותו אנו משלמים כצרכנים, בהסכם מובטח ל-20 שנה.
בשנתיים האחרונות החלו לפעול בתחום חברות רבות כאשר הלקוחות החלוצים של הגל הראשון בתחום היו בעלי משקים במושבים ובעלי מפעלים, שהשכילו לזהות את ההזדמנות ולהרוויח מגגות לא מנוצלים של לולים, רפתות ומבני תעשיה.
כיום מתחיל הגל השני במהפכה הסולארית והוא כולל בעלי בתים פרטיים, אשר מזהים את הפוטנציאל העצום בהשקעה בשטח הגג הלא מנוצל של ביתם - מערכות אנרגיה סולארית.

הכנסה חודשית נוספת
חברת ברימאג מציעה את כל השירות הנרחב בתחום זה – מתכנון, הקמה והפעלה ועד אפילו לשכירת הגג שלנו....
מערכת אנרגיה סולארית המותקנת על גג הבית עושה שימוש בשטח לא מנוצל על מנת לייצר הכנסות. מערכת אנרגיה סולארית מותקנת על ידי מומחי ברימאג באופן מקצועי ואסתטי, בפרק זמן קצר ומרגע חיבור המערכת לחברת החשמל ניתן ליהנות מהכנסה חודשית  קבועה, לאורך 20 שנה, במסגרת הסכם מכירת החשמל לחברת החשמל, בתעריף גבוה צמוד מדד.
בנוסף, הפאנלים המותקנים על הגג אף תורמים לקירור הבית עקב הצללה הנוצרת על הגג.
הטכנולוגיה של מערכות סולאריות פוטו וולטאיות מוכרת בעולם כבר עשרות שנים אך רק בשנים האחרונות גבר הביקוש העולמי למערכות אלו, בשל התעוררות של חקיקה בנושא אנרגיות ירוקות, עליית הביקוש הובילה לירידת מחירים משמעותית, שאפשרה להשקעה להיות מאד כלכלית ולהחזיר עצמה בפרק זמן של 7-8 שנים.
אין היום בשוק הרבה השקעות המבטיחות תשואה דו ספרתית לתקופה של 20 שנים.

תחזוקה פשוטה
מערכת סולארית ביתית בטכנולוגיה פוטו וולטאית היא מערכת הכוללת פאנלים סולאריים המותקנים על קונסטרוקציה המחוברת לגג.


הפאנלים הם המרכיב העיקרי של המערכת והם בנויים כך שיעמדו לאורך עשרות שנים בתנאי מזג אוויר קשים. תפקידם הוא לקלוט את אנרגיית השמש ולהפוך אותה לחשמל. החשמל המופק מוזרם דרך כבלים לממיר מתח מיוחד שהופך את הזרם מ- DC ל-AC כך שיתאים לרשת החשמל הארצית. משם הוא מוזרם למונה ייצור אשר אחראי על מדידת כמות החשמל המיוצרת ולבסוף מועבר ישירות לרשת החשמל הארצית.
המערכת בטוחה להתקנה בכל גג, כפי שיעידו רבבות מבנים עם מערכות סולאריות בארץ ובחו"ל.
המערכת דורשת תחזוקה פשוטה שכוללת בעיקר ניקוי תקופתי של הפאנלים, על מנת לשמר את ניצולת המערכת בייצור חשמל. המערכת פועלת כרשת עצמאית ללא כל תלות במערכת החשמל הקיימת של הבית.
במידת הצורך ניתן להוסיף יחידת ניטור אשר יודעת להציג את נתוני הייצור של החשמל הסולארי באמצעות האינטרנט בכל עת. הגישה לנתוני המערכת שלכם מתאפשרת דרך אתר האינטרנט של ברימאג מערכות, נתונים אלו חסויים באמצעות שם משתמש וסיסמא.

דרישות המערכת
רפי פרידמן מדגיש כי לא כל אחד יכול להתקין מערכת חשמל סולארית, יש מספר פרמטרים שיש לבדוק לפני ההתקנה:
  - נדרש גג פנוי בגודל של לפחות 40 מ"ר.
  - גג שטוח הינו אידיאלי מכיוון שניתן להעמיד עליו את הפאנלים לכיוון הרצוי ללא מגבלות.
  - גג רעפים, חובה שיפנה לכיוון דרום ושיהיה בעל שיפוע של 25-30 מעלות.
  - כל גג חייב להיות פנוי מכל הצללה של עצים או מבנים שיכולים לחסום את קרינת   
   השמש.

בונים בית חדש? העלו את הנושא עוד היום מול האדריכל, על מנת שיתכנן את הגג כך שיעמוד בדרישות להתקנת מערכת סולארית, ובנוסף, בקשו ממנו לשלב את המערכת כחלק מהעיצוב הכולל של המעטפת החיצונית של הבית.
כמו כן, רצוי להיוועץ עם חשמלאי על הכנת תשתית מתאימה לכבלים ולתעלות בבית.

בבריאמג מוסרים כי "אנחנו נדאג לטפל בכל מרכיבי הפרויקט עד החיבור לרשת החשמל.  
ניתן להזמין יועץ של ברימאג לבית, היועץ יבצע בדיקת התאמה להתקנת מערכת סולארית על גג המבנה הכוללת מדידת גודל הגג, כיווני הגג, שיפוע גג, הצללות על הגג, עומסים מיוחדים וכמובן יוודא מהי תשתית החשמל הקיימת, במידת הצורך יפעיל יועצים מומחים של החברה (אדריכל, קונסטרוקטור, מהנדס חשמל).
בסיכום הבדיקה מופק דו"ח היתכנות מפורט הממליץ על המערכת הסולארית האופטימאלית שניתן להתקין על גג ביתכם.

בחירת המערכת
היועץ הסולארי של ברימאג מציג מספר אפשרויות למערכת סולארית, לפי נתוני הגג. על פי בחירת הלקוח היועץ יכין תוכנית עסקית לקבלת החלטה שקולה ומושכלת, התוכנית תכלול הצגת תזרים מזומנים משוער לכל תקופת פעילות המערכת הסולארית.
נושא חשוב מאד לבחינה ברכישת מערכת סולארית אשר מייצרת הכנסה ל-20 שנה הינו בחירת החברה שתספק ותתקין את המערכת.

בחירת ספק ושלבי ההקמה
1. ראוי לבחור ספק שהוא מעין "שותף לדרך", חשוב שיהיה ראשית כל אמין, מקצועי ובעל ניסיון בתחום.
2. חובה שיהיה בעל גב כלכלי איתן על מנת שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התקופה במתן שירות ואחריות.
לאחר שתקבלו החלטה תחתמו על הסכם התקשרות להתקנת מערכת סולארית ביתית על גג ביתכם.
3. תכנון והגשה לאישור:
לאחר החתימה, הפרויקט שלכם יעבור למחלקת התפעול של ברימאג וינוהל ע"י מנהל הפרויקטים הייעודי של אזורכם, מנהל הפרויקטים יעמוד בקשר רציף עימכם לאורך כל שלבי התכנון, הרישוי וההקמה של המערכת ויעדכן אתכם לגבי ההתקדמות. באחריות המחלקה להכין את תוכנית ההגשה להתקנת מערכת סולארית, בשיתוף אדריכל ומהנדס קונסטרוקציה ולהגישה לרשות המקומית הרלוונטיות, לצורך קבלת היתר עבודה מצומצמת למערכת סולארית.
4. התקנה וחיבור המערכת לרשת החשמל:
עם קבלת היתר מהרשות המקומית נשלח טופס בקשת חיבור פוטו וולטאי לחברת החשמל ומיד לאחר מכן מתואם סקר טכני מקדים מול נציגי חברת חשמל אצלכם במבנה, הסקר נועד לסכם כיצד תותקן ותחובר המערכת לרשת החשמל הארצית.
לאחר הסקר המקדים, תחל חברת ברימאג בביצוע ההתקנה של המערכת הסולארית הכוללת – הקמת קונסטרוקציה, הרכבת פאנלים, חיווט חשמל והתקנת ממיר מתח.בסיום ההתקנה יבוצעו כלל הבדיקות הנדרשות לאימות תקינות המערכת סולארית, לבסוף יוזמן סוקר של חברת החשמל לאישור סופי ולחיבור המערכת לרשת החשמל הארצית. במעמד זה תחתמו מול חברת החשמל על חוזה התקשרות ל-20 שנה.
מהרגע שהמערכת מחוברת, אתם מתחילים להרוויח כסף.

דוברי ברימאג מדגישים כי כל התחומים, החל ממכירת ציוד חשמל ומיזוג אוויר ועד להקמת מערכת סולארית, כולל הטיפול והשירות לאורך שנים, ניתוח צרכי הלקוחות, יעוץ עיצובי וארכיטקטוני, וכן כל שלבי ההקמה והספקת הציוד – נעשה באמצעות קבלנים מורשים ומוכשרים לסוגיהם.