קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ירוק זה חם

ירוק זה חם

התעניינות רבה במוצרי חברת ebmpapst החדשים מטכנולוגיית ה-EC בתערוכה הבינלאומית בארה"ב למערכות אוורור וקירור (AHR Expo)

מילי ולק - מנהל מח' אוורור, אחים פולק
"ירוק זה חם" מכריז מגזין אמריקאי ידוע כשהוא מסקר את התערוכה שהתרחשה בתחילת השנה באורלנדו, פלורידה. מסימו הרצריך, מנהל המכירות של חברת ebmpapst, האחראי על השוק האמריקאי מאשר זאת: "חסכון באנרגיה היה הנושא המרכזי בתערוכה הגדולה ביותר בעולם למערכות אוורור, מיזוג, חימום וקירור". לכן, הרצריך מסתכל על העתיד באופן ורוד ואומר: "אנו מצפים לעלייה משמעותית במכירות החברה לשוק האמריקאי בשנה הקרובה".

בשלושת ימיה, השתתפו בתערוכה 1700 חברות מ-120 מדינות שונות ועשרות אלפי מבקרים סקרו את האולמות והתרשמו מהמוצרים החדשים שיש לחברות להציע. כמות המבקרים הגדולה השפיעה מאוד על חברת ebmpapst שהציגה מגוון אדיר של פתרונות חוסכי אנרגיה בתחום ושוקדת על פיתוחם במהלך השנים האחרונות. המגמה לכיוון טכנולוגיה יעילה חוסכת אנרגיה גדלה מאוד בשנים האחרונות בארה"ב, אך הזינוק המשמעותי בדרישה למוצרים אלו הגיעה בעקבות נשיא המדינה, ברק אובמה.

אובמה, מיד לאחר כניסתו לתפקיד, פתח מגוון של דלתות וקידם חקיקת חוקים אשר תומכים ומקדמים טכנולוגיות חוסכות אנרגיה מסוג זה. "זה פותח לנו דלתות רבות לשימוש בטכנולוגית ה-EC החדשה", אומר הרצריך. לדוגמא, אחת מהדלתות נפתחת בעקבות חקיקה שנעשתה תחת קידומו של משרד האנרגיה מטעם הממשל. החקיקה הגדירה דרגות שונות של שימור אנרגיה למגוון של יישומים וטכנולוגיית ה-EC משתלבת באופן אידיאלי לתוך מכשירים אלו וחוסכת אנרגיה רבה.

חברת ebmpapst חקרה לעומק את נושא צריכת האנרגיה בתעשייה האירופאית והגיעה למסקנה שאילו המפעלים ביבשת היו ממירים את המפוחים שלהם לטכולוגיית ה-EC החדשה יכלה התעשייה לחסוך סכום אדיר של 3.6 מילארד יורו בשנה. כידוע, עשירית מצריכת האנרגיה התעשייתית באירופה מגיעה משימוש במפוחים ומאווררים. שימוש במפוחי ה-EC של החברה יכול לחסוך לתעשייה האירופאית 30% מצריכת האנרגיה בסגמנט זה. החסכון האדיר בהוצאות נובע מהירידה המשמעותית בצריכת האנרגיה של המפעלים בעקבות יישום הטכנולוגיה החדישה.

בנוסף לחסכון האדיר בכסף, שימוש בטכנולוגיית ה-EC גם תורם לסביבה. ebmpapst מספרת שבעקבות שימוש בטכנולוגיה זו במפעלי החברה ויישום עקרונות נכונים של שימור אנרגיה מצליחה החברה להקטין את כמות גזי החממה ש-17 מפעלי הענק שברשותה אחרים אליהם. המהפך אפשרי תודות לשימוש במוצרי ה-GreenTech החדשים שרמת יעילותם ונצילותם היא הגבוהה בשוק. תודות לאמצעים מתקדמים אלו מפחיתה החברה כ-387,000 ק"ג של CO2 מכמות גזי החממה שהיו נפלטים לאוויר מידי שנה אילו המפעלים היו משתמשים במפוחים רגילים.

בתערוכה בפלורידה הציגה חברת ebmpapst חידושים בתחום הקירור והאוורור במגוון מוצרים המשתמשים במנועי EC מתוחכמים וחכמים אלו. המנועים יודעים להאט את מהירות הסיבוב בזמנים בהם תנאי השטח אינם דורשים תפוקה מלאה ובאמצעות תכנון חדשני ופורץ דרך מצליחים להוריד את כמות האנרגיה המבוזבזת בכ- 30 אחוזים.

לשאלות או מידע נוסף על מערכת ה-EC בקרו באתר החברה
www.polak.co.il

או צרו קשר בטלפון 03-9191035