קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
תבניות קלקר מביאות לחסכון ניכר בהוצאות המיזוג

תבניות קלקר מביאות לחסכון ניכר בהוצאות המיזוג

השיטה שאותה מיישמים במפעלי "קל-קר עין כרמל" מומלצת מבחינה "ירוקה" בזכות היותו חומר המותאם למחזור.

הקיץ כבר כאן והמזגנים פועלים כמעט מסביב לשעון. מחירי האנרגיה – זה לא  מה שהיה ולכן מיזוג הבית התייקר פי כמה וכמה בשנים האחרונות. ומעבר לעלות הגבוהה, זה לא סוד, בזבוז אנרגיה משמעותו גם התחממות כדור הארץ ונזק אקולוגי לסביבה.

ולכן, צו השעה הוא חיסכון באנרגיה! ויפה שעה אחת קודם.

כדי לחסוך באנרגיה בדירת המגורים שלנו אנחנו צריכים לבודד את טמפרטורת המבנה משינויי הטמפרטורה שמחוץ למבנה. לכן, יש לתת את הדעת על בידוד תרמי של כל מעטפת המבנה והצנרת שמעבירה את האנרגיה ממקום אחד למקום אחר. מעבר לחיסכון האדיר בעלויות חימום וקירור הבית, נעים יותר לגור בדירה מבודדת וללא השפעה של תנאי האקלים החיצוניים.

יותר ויותר ישראלים מגלים בשנתיים האחרונות את שיטת הבניה באמצעות תבניות קל-קר, שמאפשרת להגיע לחיסכון של עד 70% מההוצאות של חימום ומיזוג. בתים רבים נבנים בימים אלו בשיטה הזו, ואילו בתים קיימים, מחפים את הגג בלוחות קל-קר ומשפרים משמעותית את הבידוד ועל ידי כך גם את איכות החיים.
 
השיטה שאותה מיישמים במפעלי "קל-קר עין כרמל" מומלצת מבחינה "ירוקה" בזכות היותו חומר המותאם למחזור. בלוקי הקל קר משמשים כתבניות מיוחדות לבניית קירות, שמתחברות זו לזו בהתאמה מלאה, כמו לגו. בשיטה זאת מתקבל תוך פרק זמן קצר ביותר מבנה עמיד ומבודד ביותר מבחינה טרמית ואקוסטית.