קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
משרד הפנים יסייע לבניה ירוקה

משרד הפנים יסייע לבניה ירוקה

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, ושר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, נפגשו במטרה לקדם פרויקטים באנרגיה מתחדשת

 

 

 

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, ושר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, נפגשו  במטרה לקדם פרויקטים לאומיים בתחום האנרגיה המתחדשת בישראל.

 

השר לנדאו: הממשלה קיבלה החלטה לייצור נמרץ של אנרגיות מתחדשות בתחום הסולרי, הרוח והביו מסה והמשרד רואה חשיבות גדולה בעמידה ביעד זה. בשלב זה חלק גדול מהנושאים אינו מתקדם מכיוון שהגופים הרבים המתעסקים בנושא אינם מצליחים להגיע להסכמות. יש לגבש מסלולים סטטוטוריים ברורים ומהירים (מסלול ירוק) ולהנחות את ועדות התכנון לקדם את התהליכים.

 

השר ישי: אנחנו שותפים לנושא האנרגיות המתחדשות ולשני המשרדים יש אינטרס אחד ברור. יש לבדוק מה ניתן לעשות בכדי לזרז את הפרויקטים בנושא אנרגיות מתחדשות, בנושא זה משרדי הפנים והתשתיות יפעלו ביחד. אני מוכן לבדוק כל דרך אפשרית לעשות כן, כולל החלטת ממשלה.

מן הפגישה עולה כי במקרים רבים למרות מאמצי גורמי התכנון, מעוכבים פרויקטים בתחום האנרגיה בשל חסמים שונים, ביניהם: הצורך ברישיון מותנה מטעם רשות החשמל  להקמת פרויקטים למתקנים  בתחום האנרגיה המתחדשת,  התנגדות משרד החקלאות להקמת מתקנים על קרקעות חקלאיות וקשיים בהקצאת קרקעות על יד מינהל מקרקעי ישראל לפרויקטים בתחום האנרגיה .

 

שני השרים החליטו כי בשל החשיבות הלאומית במציאת מקורות אנרגיה חלופיים,  יש לצמצם את החסמים ליישום פרויקטים של אנרגיות מתחדשות ולקיים שיתוף פעולה בין המשרדים. בנוסף הוצע כי צוותי עבודה המורכבים מנציגי שני המשרדים ייפגשו על מנת לגבש בהקדם דרכים לגישור הפערים.