קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
20 בתי מלון נבחרו במכרז להתייעלות אנרגטית

20 בתי מלון נבחרו במכרז להתייעלות אנרגטית

למכרז נגשו 23 בתי מלון שהגישו תוכניות להתייעלות אנרגטית שכוללות צמצום בצריכת חשמל ודלקים ותוכנית להסטת עומסים.

20 בתי מלון מכל רחבי הארץ עמדו בדרישות המינימום בשלב א' במכרז שפרסם משרד התשתיות הלאומיות להתייעלות אנרגטית בבתי מלון. במסגרת המכרז נדרשו בתי המלון להתייעל בצריכת האנרגיה בשיעור של 10% לפחות בתמורה למענק כספי, סכום המענקים כולם עומד על כ-3.5 מיליון ש"ח. גובה המענקים לכל בית מלון אשר עמד במכרז נע סביב 74-200 אלף ש"ח.

למכרז נגשו 23 בתי מלון שהגישו תוכניות להתייעלות אנרגטית שכוללות צמצום בצריכת חשמל ודלקים ותוכנית להסטת עומסים. שיעור ההתייעלות אשר זיכה את בית המלון במענק הגבוה ביותר הוא 77.65%, הנמוך ביותר היה 10.14% שיעור ההתייעלות הממוצעת עומד על 25.33%. שלושה בתי מלון הציגו התייעלות נמוכה מהנדרש ולא זכו למענק.

סך כל החיסכון לכלל בתי המלון שהציגו תוכניות התייעלות הינו כ – 6.6 מליון ש"ח לשנה, וכ- 33 מיליון ש"ח בחמש השנים הקרובות. החיסכון בצריכת החשמל שיושג עם יישום הפרויקטים עומד על כ– 8,515,258 קוט"ש. עלות החיסכון לחמש שנים הינו 8 אגורות לקוט"ש לחשמל מהרשת ו- 4 אגורות לקוט"ש להתייעלות בכלל.

מטרת משרד התשתיות הלאומיות היא ליצור אפקט רחב היקף בקרב בתי המלון על מנת להגביר את המודעות להתייעלות אנרגטית, התכנון הוא להרחיב את הפיילוט בעתיד לבתי מלון נוספים ולמגזרים שונים במשק. בסוף החודש שעבר נפתח שלב ב' של המכרז שיאפשר לבתי מלון נוספים להגיש תוכניות התייעלות.

שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו: "להתייעלות גם יתרונות כלכלים, מכיוון שחסכון בחשמל מביא בהכרח גם לחסכון כספי משמעותי. אני מברך על זכיית המלונות במכרזים ומאמין שבקרוב עסקיים נוספים יצטרפו למהפכת ההתייעלות".