קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
(עוד) תערוכת אנרגיה

(עוד) תערוכת אנרגיה

קוונטום קבוצת עסקים, מפיקה השנה לראשונה את האירוע EnergyTech 2010


תערוכת אנרג'יטק, לאנרגיה סולארית, אנרגיית רוח, אנרגיות מתחדשות אחרות והתייעלות אנרגטית תתקיים בימים ד'-ה' 27-28 באוקטובר 2010 בגני התערוכה בתל-אביב.B2B לבעלי עניין בתחום.

היוזמים מוסרים כי כ- 150 חברות מהתעשייה הסולארית ותעשיית האנרגיה המתחדשת  מ-17 מדינות עתידות להציג  את הפיתוחים החדשניים ביותר שלהן, שירותיהן ומוצריהן.

התערוכה והכנס יארחו מומחים מהתעשייה ממספר מדינות, הכוללים מומחים בינלאומיים, מפיצים, חוקרים ומפתחים מהתחום, נושאי תפקידים ומשקיעים.

ביומה הראשון של התערוכה יתקיים כנס מקצועי, והאירוע כולו יהווה פלטפורמה ל
היזמים מציינים כי "ישראל החליטה לצאת אל המסע לעצמאות אנרגטית. שני תהליכים הואצו מיד עם החלטה חשובה זו. הראשון – התייעלות אנרגטית. משרד התשתיות הלאומיות החל בצעדים ליישום תוכנית ההתייעלות האנרגטית ולהשגת יעדי צמצום צריכת החשמל שאושרו בידי הממשלה. תוכנית ההתייעלות האנרגטית עתידה לחסוך 20% מצריכת החשמל בישראל עד שנת 2020, ובכך להביא לחסכון של מיליארדי שקלים לתקציב המדינה. בין עיקרי התוכנית: מתן ייעוץ לחסכון בכל בית בישראל, סיוע בהחלפת ציוד צורך אנרגיה שאינו יעיל, קביעת יעילות אנרגטית למגוון מכשירי חשמל, תכנית פרסום לשימוש מושכל בחשמל והקמת קרן להתייעלות אנרגטית.
התהליך השני הוא עידוד ייצור החשמל ממקורות אנרגיה מתחדשת. לשם כך מדינת ישראל קיבלה מספר החלטות משמעותיות. למשל, הקבינט הכלכלי-חברתי אישר את תוכנית שר התשתיות להפיכת הנגב והערבה למקור החשמל הנקי של ישראל. בתוכנית: הקמת תחנות כוח סולאריות וטורבינות רוח ועידוד השקעות. היעד: 10 אחוז אנרגיה מתחדשת עד 2020.
יתרה מזאת, מדינת ישראל החליטה להעניק תמריצים כלכליים משמעותיים והכריזה על תעריפים למקימי תחנות אנרגיה מתחדשת כגון אנרגיה פוטוולטאית ואנרגיית רוח. מיד עם כניסת התעריפים לתוקף החלו הקמות של תחנות אנרגיה מתחדשת בקני מידה שונים:  החל ממערכות סולאריות ביתיות על גגות פרטיים וכלה בכניסה של שחקני מפתח דוגמת סימנס וסולון להתקנות של שדות סולאריים.
עקב העובדה, כי משק האנרגיה הלאומי עובר מהפכה ירוקה, בקוונטום קבוצת עסקים, החליטו ליישר קו עם מדיניות ממשלה ויצרו זירה עסקית, שנועדה לקדם את הענף הצעיר ולחזק את התפתחותו.
"קוונטום קבוצת עסקים", המפיקה את האירוע, הינה חברה המתמחה בניהול רשתות עסקיות בינלאומיות בענף אנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית. חברת קוונטום חברה באגודה הישראלית לאנרגיה מתחדשת, במכון הישראלי ליצוא ושיתוף פעולה הבינלאומי ובאגודה הבינלאומית לאנרגיה סולארית. כמו כן, קוונטום חברים באיגוד לשכות המסחר, התאחדות היזמים בישראל וכן בלשכת המסחר והתעשייה של באר-שבע והנגב.
 
תערוכת EnergyTech 2010 הינה התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר לאנרגיה סולארית, אנרגיית רוח, אנרגיות מתחדשות אחרות והתייעלות אנרגטית, בישראל והמזרח התיכון. התערוכה מיישרת קו עם מדיניות ממשלת ישראל לעידוד ויישום טכנולוגיות ליצור חשמל ממקורות אנרגיה ירוקים וכן בתחום התייעלות אנרגטית, ומהווה פלטפורמה עסקית החשובה ביותר במשק האנרגיה הלאומי.
 
לתערוכת EnergyTech 2010 שתי מטרות מרכזיות. הראשונה היא לקדם את משק האנרגיה הלאומי, את ענף אנרגיה מתחדשת, את התעשייה, המסחר ואת השוק הישראלי על ידי יצירת הזדמנויות עסקיות, להטמיע ולהאיץ את התהליכים שמדינת ישראל החלה, וכן למשוך משקיעים זרים נוספים – דבר שיזרים מטבע זר לארץ ויתרום באופן משמעותי לצמיחתה הכלכלית של מדינת ישראל.
 
המטרה השנייה היא להגדיל את הייצוא הישראלי בתחומי אנרגיה מתחדשת והתייעלות אנרגטית. בשנים האחרונות, קצב התפתחות השווקים בעולם בתחום אנרגיה מתחדשת וחיסכון באנרגיה, למרות המשבר הכלכלי, הולך וגובר. לישראל יש יתרונות מובהקים אל מול מדינות אחרות. ישראל ידועה כחממת פיתוח טכנולוגי. יחד עם כושר הפיתוח הישראלי והדרישה לטכנולוגיות ישראליות בחו"ל, כלל התנאים הבשילו לתת לתעשייה את ההשקה והבמה הראויה. לתערוכת EnergyTech 2010 יעד למשוך קניינים (ממשלתיים, מוסדיים, תאגידים ופרטיים) ומפיצים של טכנולוגיות הללו על מנת להגיע למטרה זו.
 
התערוכה מאורגנת בשיתוף פעולה עם: איגוד חברות אנרגיה מתחדשת בישראל, האגודה הישראלית לאנרגיה מתחדשת, איגוד לשכות המסחר, התאחדות היזמים בישראל, לשכת המסחר והתעשייה של באר-שבע והנגב, המרכז לשלטון מקומי, פיואל-אלטרנטיב (אוקראינה), ארגון אקו-וייק (יוון-ישראל), לשכת המסחר ארה"ב ישראל, אזור דרום מזרח, לשכת המסחר והתעשייה ישראל-גרמניה."