קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
רשות שידור ירוקה

רשות שידור ירוקה

במסגרת הפיכתה של הרשות לרשות ירוקה תונהג תכנית הפחתה בשימוש במים, חשמל, תחבורה, נייר ועוד

 
 
יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, פועל להפיכתה של  רשות השידור לרשות ירוקה, כחלק מהרפורמה ברשות. גילת קיים מספר דיונים עם השר להגנת הסביבה גלעד ארדן ואנשי משרדו וסיכם עימם כי המשרד יעמיד לרשות השידור חברת ייעוץ שתסייע בקידום הנושא. רשות השידור הינה הרשות הציבורית הראשונה המצטרפת למיזם זה. המשרד לאיכות הסביבה   יזם את הפיכתם של משרדי הממשלה ל"ממשלה ירוקה" ורשות השידור תהיה, ביוזמתה, חלק מפרויקט זה. רשות השידור היא הרשות הראשונה המצטרפת למיזם זה, וממילא גם גוף התקשורת היחיד בישראל בתחום.
 
המשרד לאיכות הסביבה באמצעות חברות הייעוץ שזכו במכרז, ילוו את רשות השידור. בימים הקרובים ימנה מנכ"ל רשות השידור מוטי שקלאר איש קשר מטעם הרשות שירכז את הפעילות בנושא.    
 
במסגרת הפיכתה של הרשות לרשות ירוקה תונהג תכנית הפחתה בשימוש במים, חשמל, תחבורה, נייר ועוד. יערכו הדרכות לעובדי הרשות בנושא הטמעה ויישום של החיסכון בתחומים הללו, וכן יוטמעו שיטות עבודה ושינויי הרגלים באופן שיקדם את ההגנה על הסביבה.
 
ד"ר אמיר גילת: "הרפורמה המתהווה ברשות השידור, מביאה עימה מהפכה שלמה בארגון ובתרבות הארגונית שלו. הפיכתה של הרשות לרשות ירוקה, היא בעיני חלק בלתי נפרד מהרפורמה. הרעיון הזה, גם משתלב עם החלטת מליאת רשות השידור  להפוך את נושא איכות הסביבה לאחד מעוגני השידור של רשות השידור. אני מייחס חשיבות רבה לכך שהשידור הציבורי מאמץ תכנית שתביא להתייעלות כספית ולאימוץ ערכים סביבתיים חשובים.   הפיכתה של רשות השידור  לירוקה, תביא לכך שתהייה ארגון, ערכי, רלבנטי, מודרני וישראלי. אני שמח שמצאתי אוזן קשבת אצל השר להגנת הסביבה שמסייע לנו רבות בנושא זה.