קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
שיתוף השקעות עם איטליה

שיתוף השקעות עם איטליה

שיטת התמריצים האיטלקית היא התחרותית ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי

מרכז הכנסים היוקרתי של בנק הפועלים אירח כנס השקעות ייחודי בנושא אנרגיה סולרית פוטו-ולטאית במחוז לומברדיה – איטליה בדגש על אזור מילאנו. בכנס השתתפו משקיעים ישראלים וראשי חברות התקנה ישראליות גדולות המעוניינים להיכנס לשוק הלוהט של הקמת מתקנים סולריים באחת המדינות המעניינות להשקעה בתחום זה באירופה.
האירוע נפתח במעמד שגריר איטליה בישראל מר לואיג'י מאטיולו. בשיתוף עם Promos- לשכת המסחר של מילנו, לשכת המסחר ישראל-איטליה, בנק הפועלים, ומשרד עו"ד הבינלאומי Simmons & Simmons. לכנס הגיעה משלחת ממילאנו, אשר מציגה הזדמנויות בשוק הפוטו וולטאי, מבנה השוק הפוטו וולטאי באיטליה ובמחוז לומברדיה (מילאנו), שיטת התעריפים, וכן היבטים עסקיים, משפטיים ומימוניים של פרויקטים באנרגיה סולרית. בשעות הצהריים יתקיימו סדרת פגישות עסקים (BTB) בין נציגי חברות איטלקיות וישראליות המשתתפות בכנס.
על פי ההסכמים של האיחוד האירופי בנושאי אנרגיה ואקלים, באיטליה היעד הוא לייצר 17% מצריכת החשמל במדינה בעזרת אנרגיה מתחדשת. התחזית היא כי במהלך 3 השנים הבאות תגיע איטליה לייצור של 3500 מגוואט מאנרגיה מתחדשת ועד 8000 מגוואט לקראת שנת 2020. מתקנים אלו ידרשו השקעות בקנה מידה חסר תקדים. מדובר בהשקעה מוערכת של 45 מיליארד יורו במתקני אנרגיה סולרית, 15 מיליארד באנרגיית רוח ועוד שלושה מיליארד יורו במתקני ביומסה.
שיטת התמריצים האיטלקית היא התחרותית ביותר מבין מדינות האיחוד האירופי, בניגוד למדינות מובילות אחרות באיגוד כמו גרמניה וספרד לא נערכו בה קיצוצים משמעותיים בתעריף הגבוה ליצרני החשמל הנקי. מחוז לומברדיה מייצר 20 מכלל האנרגיה המתחדשת במדינה במתקני אנרגיה סולרית, הידרואלקטרית, אנרגיית רוח ביומסה וביו גז. במחוז זה בולטים הפרובינציות מילאנו, ברשיה וברגמו בהשקעות בתחום האנרגיה הסולרית. המחוז נמצא בראש רשימת המחוזות האיטלקים מבחינת מתקני אנרגיה סולרית ומייצר כ-15 אחוז מכלל החשמל הסולרי במדינה כאשר באזור מילאנו מותקנים כ-20% מכלל המתקנים הפוטו-ולטאים במחוז לומברדיה.
לשכת המסחר של מילאנו מציעה שירות חינם בשם invest in milan המיועד לחברות זרות המעוניינות להשקיע באזור מילאנו ובמחוז לומברדיה. צוות הסיוע תומך במשקיעים בכל שלבי ההתמקמות בנושאים שונים: מידע כללי על מחוז לומברדיה והשוק האיטלקי, זיהוי שותפים מקומיים לעבודה משותפת, גיוס עובדים, איתור משרדים ושטחי מסחר, מידע על תהליך הקמת חברה באיטליה, איתור לקוחות ושירותים נוספים אחרים.