קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מערכות סולאריות בחוות שיקמים

מערכות סולאריות בחוות שיקמים

המערכות יותקנו בהספק של 630 קילו-ואט למערכת

 
 
 
 
חברת סולארפאוור בניהול אלון תמרי ואבינועם לוי, תקים 2 מערכות סולאריות בחוות שיקמים, זאת לאחר שהחווה קיבלה ממליאת רשות החשמל רישיונות מותנים להקמת שתי מערכות פוטו-וולטאיות בהסדרה למערכות בינוניות. על פי התוכניות, המערכות בהספק של 630 קילו-ואט למערכת,  ההספק המקסימאלי המאושר לצורך חיבור לרשת החשמל בקו מתח נמוך, יחלו לייצר חשמל כבר במחצית הראשונה של שנת 2011.
 
המערכותיוקמובשניאתריםשוניםברחבי החווה.
 
את המערכות תקים כאמור חברת סולארפאוור אשר חתמה זה מכבר על הסכם EPC  (תכנון, אספקה וביצוע)  עם חוות שיקמים. תאריך תחילת ביצוע העבודות המשוער הינו רבעון ראשון בשנת 2011.
 
מערכות סולאריות אלו יתווספו למערכות בהספק של 50 קילו ואט אשר הוקמו בחווה בהסדרה הקודמת של רשות החשמל ע"י חברת סולארפאוור. בנוסף,החברה מצפה לקבלת רישיונות מותנים נוספים בסבב האישורים הבא של הרשות.
 
 
אלון תמרי, מנכ"ל משותף מסר: "אנו גאים שנבחרנו ע"י חוות שיקמים להיות מעורבים בפרויקט רחב היקף זה. בפרויקטים הקודמים שביצענו הוכחנו את יכולתנו לתכנן ולבצע פרויקטים בחווה באיכות גבוהה ותחת לוחות זמנים קצרים במיוחד. בפרויקט זה יהיו מעורבות מיטב הטכנולוגיות הסולאריות על מנת להבטיח תשואה מקסימאלית לבעלים."
 
סולארפאוור בע"מ נוסדה בשנת 2003 על ידי אלון תמרי ואבינועם לוי , על-מנת להביא את בשורת האנרגיה החלופית לישראל ומאז מובילה את התחום. סולארפאוור היא החברה בעלת הניסיון הרב בישראל בביצוע מערכות סולאריות ופרויקטים רבים מתנוססים על גבי מבנים שונים בארץ ובעולם והתקינה עד כה מעל 7 מגה-וואט בישראל ובחו"ל.
החברה מתמחה בייזום, תכנון, אספקה והתקנת מערכות סולאריות פוטו-ואלטאיות לייצור חשמל נקי.
 
את חוות שיקמים ייצגו עו"ד אורית מרום- אלבק, עו"ד עינת דוידסון ועו"ד מוטי בן יונה  ממשרד שבלת ושות', את סולארפאוור ייצגו עו"ד גל אורן ועו"ד רנית קיסוס-כץ ממשרד עמית פולק מטלון ושות'.