קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
הצבא מקדם אנרגיה ירוקה

הצבא מקדם אנרגיה ירוקה

צה"ל ישקיע כמיליארד שקל ב-5 השנים הקרובות כדי לייעל את תצרוכת ה אנרגיה בבסיסיו
צה"ל ישקיע כמיליארד שקל ב-5 השנים הקרובות כדי לייעל את תצרוכת ה אנרגיה בבסיסיו ובמתקניו בכל רחבי הארץ. במסגרת התכנית, שאושרה בימים האחרונים בידי הרמטכ"ל, גבי אשכנזי וגובשה בתום עבודת מטה ממושכת, הוא עתיד להקים בחלק מבסיסיו למעלה מ-20 תחנות כח סולאריות; עשרות בסיסים יחוברו לרשתות ביוב אזרחיות ובקרבת בסיסים מרוחקים מתשתיות כאלה, יוקמו מכונים קטנים לטיהור שפכים.

 

הרמטכ"ל אשכנזי השיק את תכנית המיליארד  במהלך אירוע שיקיים צה"ל בנושא בבית הספר לקצינים, בה"ד 1. בסיס זה נבחר באחרונה בידי צה"ל כאתר ראשון שבו תבוצע ההתייעלות האנרגטית רחבת ההיקף וזאת, לאחר שבאחרונה הושלמה בנייה של חווה סולארית ובה כ-400 קולטי שמש ובאמצעותם, יסופקו חמים למקלחות ולמטבח. בצה"ל אומרים כי בזכות חווה זו, יחסכו מדי שנה כ-90 אלף ליטרים של סולר, באמצעותם עד כה חימם הצבא את מי הבסיס שבדרום.

 

את התוכנית מוביל ביחד עם צה"ל גם משרד הביטחון באמצעות החטיבה לתשתיות ולהגנת הסביבה, שהוקמה באחרונה באגף המבצעים אמו"ן, שבראשות סמנכ"ל המשרד, תת אלוף במיל', בצלאל טרייבר.

 

נוסף לאלה, הצבא יפרוס במתקניו ברזים חכמים שבכוחם לחסוך עד 35% מתצרוכת ה מים; יתקין חסכמים כמעט בכל ברז; יתקין מערכות של חיישנים בחדרי התדרוכים ובמשרדים השונים שידעו לכבות את התאורה בעת שהם ריקים; יחליט את נורות הפלורסנט בנורות חסכניות ועמידות יותר ועוד.