קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מקדמים נושא

מקדמים נושא "ממשלה ירוקה"

המשרד להגנת הסביבה דורש הפחתה של 16% בשימוש בנייר, והפחתה של 11% בשימוש בפחיות ובבקבוקים

 
חברת אורבניקס זכתה במכרז "ממשלה ירוקה" לבניית תוכניות להתייעלות אנרגטית וכלכלית ב- 7 משרדי ממשלה: ביטחון, פנים, רווחה, בינוי ושיכון, תקשורת, חקלאות ואוצר.
המכרז אשר יצא לפועל בעקבות החלטת הממשלה מדצמבר 2009, מיועד להפחית את צריכת משרדי הממשלה המבוססת על משאבים מתכלים (דלקים, מים, קרקע, אוויר), באמצעות חיסכון בצריכת חשמל ומים, חיסכון בדלק לתחבורה, הפחתת ייצור פסולת ומיחזור  והטמעת מגוון פעולות להגנה על הסביבה ולהתייעלות כלכלית. המשרד להגנת הסביבה אף הגדיר שורה של יעדי התייעלות ברורים, כגון: שיעור ההפחתה בשימוש בנייר, עבור משרד בו קיימת צריכה גבוהה של נייר הוא 16%, שיעור ההפחתה בשימוש בפחיות ובבקבוקים, במשרד בו קיימת צריכה גבוהה של השניים הוא 11%, השיעור הנדרש לשימוש בנייר ממוחזר הוא 25% מתוך כלל צריכת הנייר במשרד ועוד.
אורבניקס החלה כבר בתהליך מיפוי המצב הקיים במשרד התקשורת, הרווחה, הפנים ובינוי ושיכון. עם תום המיפוי תבנה תוכנית חיסכון שתקח בחשבון היבטים כמו תהליכי הרכש של המשרדים, צריכת חשמל, מים ודלק לתחבורה, ופיתוח כלים להפנמת "הרגלי התנהגות ירוקים וידידותיים לסביבה" בקרב עובדי המשרד. יועצי אורבניקס ימשיכו ללוות את הפרויקט ולעקוב אחר התקדמות המשרד לקראת השגת יעדי ההתייעלות. אורבניקס ניגשה למכרז ביחד עם חברת  M&S- ניהול וקיימות בע"מ, אשר תעניק לה סיוע וייעוץ בכל הנושאים ההנדסיים.
איריס אפרת, מנכ"ל אורבניקס מאמינה כי ההוראה של המשרד להגנת הסביבה היא יריית הפתיחה בכל הנוגע להתיעלות אנרגטית וכלכלית וכי בעקבות משרדי הממשלה יצעדו גם הרשויות העירוניות, המקומיות והאזוריות, כמו גם ארגונים ציבוריים ופרטיים שונים. "התהליך שאנו עומדים לבצע במשרדי הממשלה בהם זכינו הוא תהליך מתודי והדרגתי שנועד ללמוד ביחד עם עובדי המשרד מהי הדרך המתאימה ביותר עבורם לתרום להתיעלות אנרגטית וכלכלית של המשרד כולו".
"ההתייעלות הכלכלית של המשרד תנבע מחיסכון אמיתי בצריכת משאבים שונים לצד צמיחה כלכלית של המשק כולו, בעקבות פיתוח שווקים ויצירת מקומות עבודה לעובדים בתעשיית  המוצרים הירוקים".