קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
עצות טובות לחסכון בדלק

עצות טובות לחסכון בדלק

עוד דרך לחסוך בדלק, אפשרות של שכירת אופניים חשמליות

 
מחיר הדלק עולה וירידה במחיר לא נראית באופק. כדאי לראות את העתיד בצורתו האמתית, המחירים רק יאמירו. ישנן מספר דרכים לצמצם את השימוש במכונית הפרטית שעלות השימוש בה הולך ומתייקר.
לאחרונה חוץ משימוש בתחבורה הציבורית, נסיעות מרוכזות ורכיבה על אופניים שלעיתים היא מעייפת נוספה עוד דרך לחסוך בדלק, אפשרות של שכירת אופניים חשמליות. החברה המשכירה מבטיחה: שמונה דקות מתחנת רכבת מרכז לשפת הים, ולא משנה מה מצב הפקקים.
להלן גם דרכים לחסוך בדלק ולא לוותר על המכונית
שלומי בורג, מנכ"ל הילוך שישי יפו אומר שניתן לעבור לרכב המונע בגז או לרכב היברידי וניתן, עם מעט תשומת לב, לחסוך בדלק גם בלי לוותר על נסיעה ברכב הפרטי.
הנה מספר טיפים למי שממש לא יכול בלי המכונית הפרטית:
רכב קטן וחסכוני - רכב בעל מנוע קטן וחסכוני צורך פחות דלק ויצמצם ללא ספק את ההוצאה החודשית. מתאים במיוחד למי שמרבית נסיעותיו הן בעיר.
תיבת הילוכים ידנית – גם אחרי שתיבות ההילוכים האוטומטיות עברו שדרוג ניכר, הן עדיין בזבזניות יותר מתיבות הילוכים ידניות.
טיפולים תקופתיים - הטיפול התקופתי בהתאם להוראות היצרן, כולל ניקוי המסננים והמזרקים של הרכב, כיוון המנוע והחלפת המים והשמן. כאשר דוחים טיפולים תקופתיים, נצבר לכלוך במערכות הרכב, דבר המקשה על תפקוד המנוע ומוביל לעליה משמעותית בצריכת הדלק.
צמיגים תקינים - הדרך הפשוטה והמיידית ביותר לחסכון בדלק היא תקינות הצמיגים. לחץ אויר בצמיגים והאיזון שלהם הם תנאי לשימוש נבון בדלק. צמיגים המנופחים בהתאם להוראות היצרן, יחסכו 5-2 אחוז מתצרוכת הדלק. מומלץ לבדוק פעם בשבוע/שבועיים את לחץ האוויר בצמיגים, רצוי כאשר הם קרים ולא חמים, שכן אז הבדיקה אמינה יותר..
מסנן נקי – שריפת דלק זקוקה כמו האדם, לחמצן. אחד הגורמים המשמעותיים לצריכת יתר של דלק, הוא מסנן אוויר מלוכלך שאינו מאפשר כניסה של אוויר נקי וגורם להגברת צריכת הדלק שלו.
כיום, קיימים בשוק מסננים שניתן לנקותם מבלי להחליפם. המסננים הללו יותר חסכוניים בכל הנוגע לצריכת דלק, כך שכדאי לבדוק אפשרות התקנתם.
אופניים חשמליות – לא חייבים לקנות ולסחוב ברכבת
ואם בכל זאת החלטתם להשאיר את המכונית במגרש החניה של תחנת הרכבת ולהגיע לתל אביב בדרך ירוקה, חברת זום בייק בתחנת רכבת מרכז בתל אביב תשמח להעמיד לרשותך בעד מחיר לכל כיס זוג אופניים חשמליות. לדברי איש השרות בתחנה, אין צורך ברישיון נהיגה מיוחד, מעל לגיל 18, כל אחד יכול.
באתר של החברה ניתן ההסבר המפורט יותר: "בדצמבר 2009 אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת תקנה חדשה המתירה שימוש באופניים חשמליים בישראל ללא צורך ברישיון נהיגה, ביטוח ורישיון רכב".
לשאלה מהיא המהירות המקסימלית ומה הטווח לסוללה החשמלית שכידוע יש לה נטייה להתרוקן עונים באתר של החברה: "מהירות הנסיעה יכולה להגיע עד ל-25 קמ''ש". הטווח המקסימלי הוא 40 ק''מ או 3 שעות נסיעה רצופה בין טעינה לטעינה. באתר של חברת זומבייק מבטיחים: תיסע בתל אביב מהר יותר מכול רכב העומד לצידך!
נהיגה נכונה ותחזוקה נכונה של המכונית לחסכון בדלק:
אופן נהיגה והתנהגות נכונה עם המכונית יכולים אף הם להביא לצריכת דלק מופחתת, והכל מתחיל כמובן ברכישת המכונית אומרים בהילוך השישי. בדקו את נתוני צריכת הדלק של הרכב – לפני רכישת רכב, גם במקרה של רכב יד שנייה, כדאי להיוועץ עם מומחה בנוגע לעד כמה הרכב חסכוני בדלק.

ועוד עצות לחסכון:
·              נסיעה איטית ומתונה – נסיעה שאינה מגוונת בזינוקים פתאומיים והאצות מיותרות שמובילות בסופו של דבר גם להרבה יותר עצירות, תחסוך בצריכת הדלק (כל שינוי קל בלחץ המופעל על הדוושה מגביר את צריכת הדלק). למעשה, נסיעה שאינה עולה על 100 קמ"ש הינה החסכונית ביותר.
·              הימנעו משימוש במזגן – אם הדבר אפשרי, כיוון שגם הוא מופעל על ידי מנוע הרכב.
·              דוממו מנוע כאשר הרכב עומד – במנועי בנזין במיוחד, עדיף לכבות את המנוע בעת המתנה של מעל לדקה.
·              הימנעו מנסיעות למרחקים קצרים – מנוע הרכב יעיל וחסכן יחסית לאחר שהתחמם, אך כשהוא קר הוא צורך הרבה מאוד דלק. לכן, לא כדאי לנסוע ברכב למרחקים קצרים (עד 10 ק"מ).
·              למי שמחזיק במכונית ידנית, העבירו הילוכים בזמן
·              השאירו בתא המטען מינימום חפצים – משקל המכביד על הרכב מאמץ את המנוע. אפילו "גגון" ריק מעלה את צריכת הדלק בכ- 10 אחוזים.