קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
בתים משחקים באש

בתים משחקים באש

"כ- 90% מבנייני המגורים בישראל אינם מבצעים תיחזוק ובדיקה למערכות כיבוי האש בבנין בגלל עלויות וחוסר ידע שעלול לעלות בחיי אדם"

בבדיקה שערך האיגוד לניהול בתים ומבנים בישראל עולה תמונה מבהילה של טיפול ותחזוק מערכות כיבוי האש בבנייני המגוריםפ בישראל.
 
תמיר מינץ, יו"ר האיגוד לניהול מבנים ובתים בישראל שבדק את תחזוק מערכות כיבוי האש והחירום בבניינים מעל ל9 קומות אומר, " כ- 90% מבנייני המגורים בישראל אינם מבצעים תיחזוק ובדיקה למערכות כיבוי האש בבנין בגלל עלויות וחוסר ידע שעלול לעלות בחיי אדם."
 
לדבריו, "על מנת שקבלן יקבל אישור איכלוס לבנין אותו בנה, ישנו גוף אכיפה שנקרא כיבוי אש שמאשר את הבניין רק לאחר שבדק שמערכות האש קיימות בבניין ופועלות. לצערי, מעבר לאכיפת כיבוי אש הראשונית, אין שום גוף שאוכף את התיחזוק, ובדיקה של מערכות אלה."
 
מינץ, מצר על כך שההחלטה אם לבצע את תיחזוק המערכות או לא נמצאת בהחלטת ועדי הבתים של הבניינים הללו. לדבריו, "לצערי, ההחלטה אם לבצע בדיקות ותיחזוק שוטף במערכות כיבוי האש והחירום תלויות אך ורק בועד הבית שכתוצאה מחוסר ידע או חיסכון בכסף, מחליט שלא לבצע פעולות אלה. החיסכון של ועדי הבתים עלול לעלות בחיי אדם במקרה של שריפה בבניין"
 
מינץ הוסיף, "רק אתמול שמענו על שריפה קטלנית בסין שבה נהרגו 42 דיירים בבניין די חדש של 28 קומות שמערכת כיבוי האש לא עבדה. חבל שהמדינה לא אוכפת את תיחזוק המבנים ששוב אני חוזר במקרה שריפה יכולים לייצר טרגדיות נוראיות."