קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
לנדאו ממשיך ליצג את המשקיעים בגז

לנדאו ממשיך ליצג את המשקיעים בגז

דורש מראש הממשלה העמדת רשת ביטחון כספית כדי לאפשר את פיתוח פרויקט "תמר"

דרישה "להעמיד ערבויות מדינה לטובת הבטחת המשך פיתוחו של פרויקט "תמר", ככל שאכן תידרש".
 
השר לנדאו אומר  כי אי וודאות בסיסית השוררת במשק הגז מעכבת את פיתוחו של השדה. השר הוסיף כי "לזמן יש חשיבות קריטית. במצב הקיים, אין באפשרות היזמים לחתום על חוזי אספקה עם לקוחות, ובתנאים שנוצרו אין נכונות של הבנקים לממן את הפרויקט. עיכוב משמעותי בפיתוח הפרויקט מעמיד בסכנה את מקורות האנרגיה העיקריים של מדינת ישראל, עלול לפגוע בביטחון האנרגטי ובעצמאות האנרגטית של ישראל, ויכריח אותה להסתמך באופן בלתי אחראי על מקורות זרים". לאור זאת מתכוון השר לנדאו לדרוש מראש הממשלה התחייבות של המדינה להעמיד רשת ביטחון להבטחת המשך פיתוחו של פרויקט "תמר", ככל שאכן תידרש.
 
וועדת שישינסקי הוקמה ערב סגירה פיננסית של הפרוייקט. זה כחצי שנה מאז החלה הוועדה את עבודתה, הואטו הפעולות לפיתוח השדה, ונדחתה היכולת לבצע סגירה פיננסית עד להבהרת המדיניות הפיסקאלית החדשה. "בבואנו לדבר על טובת המדינה", אמר לנדאו, "צריך להעמיד את הדברים בסדר העדיפות הנכון: בראש ובראשונה מדינת ישראל זקוקה לגז מ'תמר'. תוכניות פיתוח משק החשמל התבססו על הגעתו לתחנות הכוח כבר בשנת 2013. אם לא נפעל במהירות, ואני מתכוון לימים, זה לא יקרה".
 
השר הוסיף כי יש לקחת בחשבון גם את חלונות הזמן להתקשרויות לצורך שכירת ציוד מיוחד וספציפי הדרוש לפרויקט, המוגבלים בזמן, ולטענת היזמים, עלולים ללכת לאיבוד במצב אי הוודאות המונע התקדמות.