קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
ציוד עלוב מול שריפות רבות

ציוד עלוב מול שריפות רבות

נציב כבאות והצלה, רב טפסר שמעון רומח ציין כי הנתונים דומים בשנים האחרונות ולא חל שינוי במגוון האירועים של שירותי הכבאות למעט מספר ההרוגים שעלה

עיון בדוחות נציבות כבאות והצלה שבמשרד הפנים מלמד על מחדלים לאורך  שנים בתקציבים, בכוח אדם, רכש ציוד, הכנת חומרים נדרשים לכיבוי מול עליה בנזקי השריפות ובמספר ההרוגים בשריפות.

מדו"ח השנתי הססטיסטי של שירותי הכבאות וההצלה בישראל עולה כי בישראל מוזעקים שירותי הכבאות ל- 117 אירועי חילוץ והצלה בממוצע בכל יום ברחבי המדינה.

כמו כן, מוזעקים שירותי הכבאות ל- 115 שריפות בכל יום בממוצע ברחבי המדינה וכך יוצא שבישראל פורצת שריפה בכל 12.5 דקות בממוצע.

מניתוח הנתונים עולה כי האיגוד בעל כמות היציאות הגדולה ביותר לאירועים הינו באר שבע שבשנת 2005 למשל פעלו כבאי השירות ב - 7,363 שריפות ואירועי חילוץ והצלה, אחריו איגוד ערים לכבאות אזור אשקלון עם 6,717 יציאות ובמקום השלישי תל-אביב עם 6,288 יציאות לשריפות ואירועי חילוץ והצלה.

כמו כן, בשנת 2005 נספו 30 איש כתוצאה משריפות. נתון זה כולל אנשים שנספו כתוצאה מהתאבדות (2 כתוצאה מההתנתקות) שריפות דירה, דליפות גז ועוד.

יש להדגיש כי במגזר הערבי היו 9 הרוגים, נתון הגבוה בהרבה משיעורם היחסי באוכלוסיה הכוללת.

נציב כבאות והצלה, רב טפסר שמעון רומח ציין כי הנתונים הינם דומים לשנים שעברו  וכמעט ולא חל שינוי במגוון האירועים בהם פועלים שירותי הכבאות למעט מספר ההרוגים שעלה .