קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
קידום הניצול של גז פצלים

קידום הניצול של גז פצלים

גז פצלים (Shale gas) הוא מקור חלופי לגז טבעי, אשר מופק מסלעי צפחה

החברותWeir Group PLC  ו- Shengli Oilfield Highland Petroleum Equipment (Highland"") הכריזו על הקמת מיזם משותף שיספק משאבות שירות בלחץ גבוה לבארות וציוד נלווה לבקרת זרימה במגמה לפתח את הענף של גז הפצלים (Shale gas) בסין.
המיזם המשותף יחל לפעול במחצית הראשונה של שנת 2011, בכפוף לקבלת אישורים מהרשויות. 60 אחוזים מהבעלות על המיזם המשותף יהיו שלWeir  ו-40 אחוזים של Highland, והוא יפעל מדונגיינג שבמחוז שנדונג בסין. המיזם המשותף יתבסס על ההצלחה של Weir SPM, יצרנית מובילה של מוצרים מיוחדים לשוקי הנפט והגז, אשר נהנתה מפיתוח ההפקה של גז הפצלים בצפון אמריקה.
בתגובה להקמת המיזם המשותף אמר מנכ"ל Weir, קית קושרן, כי "המיזם המשותף עם Highland מעניק הזדמנות מצוינת לחטיבת SPM של Weir  ליישם את המומחיות שלה במשאבות שירות לבארות וציוד לבקרת זרימה על מנת להאיץ את פיתוח השוק של הגז ממקורות חלופיים בסין. שיתוף הפעולה עם Highland, בעלת הקשורים הנרחבים עם הלקוחות וההיכרות המעמיקה עם השוק, יתרום תרומה חשובה להפקה מעתודות גז הפצלים של סין".
יאנג קסיאנפינג, יו"ר Highland, הוסיף כי "אנו שמחים לשתף פעולה עם חברת Weir ונלהבים מההזדמנות לעבוד עם הטכנולוגיה והמותג של חטיבת SPM של Weir, בעלת המוניטין המכובד בזירה של הנפט והגז ברחבי העולם. אנו מצפים לשנים רבות של הצלחה עם שותפינו החדשים".
בחברת Weir צופים כי בשנתיים הראשונות לפעילות תסתכם ההשקעה במיזם המשותף ב-6.2 מיליון דולרים של ארה"ב.
הערות לעורכים
גז פצלים
גז פצלים (Shale gas) הוא מקור חלופי לגז טבעי, אשר מופק מסלעי צפחה בתהליך של שבר הידראולי, טכנולוגיה שמתבססת על משאבות מיוחדות שחטיבת SPM של Weir היא היצרנית המובילה שלהן.