קול אייר ניוזלטר
אינך רואה את הכתבות? לחץ כאן |  לאתר קול אייר לחץ כאן |  לצפיה בעיתון הדיגיטלי של החודש לחץ כאן |  מי אנחנו  לחץ כאן
מי ימזג את הכיתות בחולון?

מי ימזג את הכיתות בחולון?

קבוצת הורים לא מוכנה יותר לשלם מכיסה על מיזוג הכיתות בבתי הספר

להורים בחולון נמאס לשלם על מיזוג בתי הספר של ילדיהם, וקבוצה מהם, שילדיה לומדים בתי ספר שונים בעיר, החליטה לשים סוף לדרישת העירייה. "בזמן שהמדינה לוהטת מחום, מזגן לא נראה בעיני קברניטי העיר ומשרד החינוך כצורך הכרחי אלא כמותרות", אומר אחד ההורים הכועסים.
 
הוא מוסיף: "משרד החינוך לא מחייב התקנת מזגנים, זה נתון לשיקול הרשות המקומית. עיריית חולון מוכנה לחלוק איתנו את ההוצאה שקל מול שקל. העירייה דורשת 4,200 שקל למזגן או 200 שקל מכל ילד. זאת נראית לי חוצפה שאין כדוגמתה. זה כמו שיבקשו תשלום על גיר, לוח וכיסא".
 
אם אחרת מוסיפה: "בית הספר שבתי לומדת בו הוא ותיק, והמזגנים הותקנו בו לפני 15 שנה. המזגנים עוברים תיקון ואחזקה מדי יום כמעט, אך רובם פולטים אוויר במקום קור. הכיתות מלאות, 35 ילד בכיתה, ואיש מהם לא יכול להתרכז בחום, שלא לדבר על המורות, שצריכות לעמוד בכיתה נוטפות מים.
 
"פנינו לעירייה וביקשנו להתקין מזגן זול יותר מכספינו. אמרו לנו שזה בלתי אפשרי, ושאנחנו חייבים להתקין את המיזוג דרכה. אם לי אסור להכניס מזגן באופן פרטי, מדוע העירייה לא ממנת את החלפת המזגנים? האם גם עובדת העירייה משלמת 200 שקל על מזגן בחדרה?
 
"לאנשים יש בעיות כלכליות, יש הורים שיש להם ארבעה וחמישה ילדים, יש הורים שיש להם תלמידים בכיתה י"ב או י"א. מקומם ומכעיס שעיר כמו חולון, שמצהירה שהיא שמה את הילדים במקום הראשון, אינה רואה חשיבות בצורכי הילדים וצוות ההוראה. אי אפשר להגיע להישגים בלי תנאים מינימליים. אין היום מקום שאינו ממוזג, וזה לא אמור לקרות על חשבון ההורים. אני חושבת שהיה יפה לו מוטי ששון היה מרים את הכפפה. זה היה מראה שתנאי הלימודים חשובים לו הלכה למעשה, ולא רק מהפה אל החוץ.
 
"אנחנו מוותרים על פסלים ועל מוזיאונים. הכסף הזה יוצא מכיס התושב בחולון, ומחצית מהאוכלוסייה היא ילדים. חזות העיר זה טוב ויפה, אבל פנים הכיתות חשוב הרבה יותר. אנחנו לא רוצים לצאת למלחמה, אבל אין בכוונתנו לשקוט על השמרים".
 
יו"ר ועד ההורים העירוני, קובי מכלוף אומר: "בעקבות פניות רבות של הורים כתבתי לשר החינוך, גדעון סער, במטרה להבין איך הממשלה לא רואה בתנאי הלמידה הכרח. אין סיבה שהכיתות והחללים בבתי הספר לא יהיו ממוזגים.
 
אשמח מאוד שראש העירייה לא יבקש כסף מההורים. כפי שההורים אומרים, ונכון, בתי הספר הם מבנים ציבוריים, וכמו שלא דורשים מאיתנו לשלם על שולחן למורה, כך אני לא מוצא טעם לדרישה לתשלום על מיזוג הכיתה. אני מצפה שהרשות המקומית תערוך רשימה מסודרת של הכיתות שצריך להחליף בהן מזגן, לפני שיגיע הקיץ הלוהט, והמזגנים יוחלפו במהרה, בלא דרישה מההורים".